Damianowi Lillardowi nie można odmówić pewności siebie – twierdzi, że jest najlepszym rozgrywającym obecnie grającym w NBA. W takim stwierdzeniu nie przeszkadza mu nawet fakt, że w NBA wciąż jest Stephen Curry z Golden State Warriors. W ostatnich tygodniach dużo więcej niż o grze zawodnika Portland Trail Blazers mówi się o jego wciąż niedoszłym transferze do Miami Heat.

Lillard uważa się za najlepszego rozgrywającego w NBA

– Myślisz, że Stephen Curry jest od ciebie lepszy? – spytał Damiana Lillarda prowadzący podcast „It Is What It Is”. – Gdy pojawiam się na parkiecie, nie uważam, by ktokolwiek był ode mnie lepszy – odparł rozgrywający Portland Trail Blazers. – To prawdopodobnie moja największa siła, że wierzę w to, co wierzę – dodał Lillard, a później potwierdził, iż ma przekonanie, że jest aktualnie najlepszym rozgrywającym w NBA.

Taka opinia raczej nie będzie popularna wśród kibiców i ekspertów związanych z NBA. Nie ma wątpliwości, że Lillard jest jednym z najlepszych rozgrywających aktualnie grających w NBA. Jest jednak spora różnica w byciu jednym z najlepszych a najlepszym.

Wielu kibiców NBA w debacie o tym, kto jest najlepszym obecnie rozgrywającym, wybierze Stephena Curry’ego, który jest dwukrotnym MVP sezonu regularnego i czterokrotnym mistrzem ligi. Lillard z kolei najdalej awansował z Portland Trail Blazers do finału Konferencji Zachodniej NBA, w którym przegrał z prowadzonymi przez Curry’ego Golden State Warriors.

Lillard zażądał wymiany. Chce trafić do Heat

W ostatnich tygodniach w kontekście Lillarda mówi się przede wszystkim o niedoszłej jeszcze wymianie. 1 lipca rozgrywający poinformował władze Blazers, że chce odejść i życzy sobie, by klub wytransferował go do Miami Heat. Od tego momentu strony nie były jednak w stanie dojść do porozumienia. Nic nie wskazuje na to, by miało się to w niedalekiej przyszłości zmienić.

Blazers rozważają oddanie Lillarda do innego klubu niż Heat. „Miami Herald” twierdzi, że nawet jeśli klub z Oregonu odda go w inne miejsce niż Miami, Lillard i tak będzie chciał dopiąć swego i zażąda na nowym pracodawcy kolejnej wymiany.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments