Gary Payton, członek Galerii Sław NBA oraz legenda Seattle SuperSonics chce rozpocząć nowy etap w swojej koszykarskiej karierze. „The Glove” zamierza wrócić do NBA w charakterze trenera lub członka sztabu szkoleniowego.

Wybitny obrońca Seattle czuje, że w końcu przyszedł czas na trenerkę. 52-latek zgłosił swoją gotowość do pracy. Klubom zainteresowanym jego usługami oferuje nieprzeciętne doświadczenie.

W przeszłości rozmawiałem na temat coachingu, jednak nie był to wówczas odpowiedni moment. Wierzę, że teraz jestem już gotowy” – powiedział Chrisowi Haynesowi z Yahoo Sports.

Wielu młodych graczy ma problem z ujawnieniem swojego prawdziwego potencjału. Właśnie ze względu na nich chciałbym dołączyć do kadry szkoleniowej w NBA. Taką prace jestem w stanie zaoferować każdemu trenerowi. Mogę być mentorem dla młodych, mogę pomagać w ukierunkowaniu młodych graczy. Odpowiednio uświadamiać, że ich ciężka praca, koncentracja i determinacja w pracy są w stanie przybliżyć ich klub do sukcesu”.

Mój debiutancki sezon pokazał mi, z jaką skalą talentu będę musiał się mierzyć. Zrozumiałem, że każdego roku muszę ciężko pracować nad poprawą wszystkich aspektów swojej gry” – powiedział Payton w wywiadzie dla Yahoo Sports. „Trenerzy Tim Grgurich, George Karl i Eric Hughes byli tymi dodatkowymi głosami, które pomogły mi zostać gwiazdą ligi, mistrzem NBA i członkiem Galerii Sław”.

Po długich 17-latach kariery Payton przeszedł na emeryturę w 2007 roku. Był dziewięciokrotnym All-Starem, dziewięciokrotnie w drużynach All-NBA i dziewięciokrotnie wybierany do pierwszego zespołu NBA All-Defensive. Jest także jedynym rozgrywającym w historii ligi, który odebrał nagrodę dla Najlepszego Defensora Roku.

The Glove” to przede wszystkim legenda SuperSonics. W klubie z Seattle grał w latach 1990-2003 i trzykrotnie poprowadził go do bilansu +60 zwycięstw w sezonie zasadniczym. W 1996 roku Sonics wygrali Zachód, jednak w wielkim finale przegrali z Bykami Jordana. Payton jest najlepszym w historii klubu strzelcem i asystentem. Przewodzi również liście najlepiej przechwytujących.

Mistrzostwo NBA zdobył dopiero u schyłku kariery, broniąc barw Miami Heat w 2006 roku.

Statystyki Paytona z gry w NBA: