NBA: Curry królem strzelców ligi. Czy rosną jego szanse na MVP?

2
2149

Lider i zarazem największa gwiazda Golden State Warriors Stephen Curry po raz drugi w karierze wygrał klasyfikacje najlepszych strzelców ligi. Za jego plecami znalazł się obrońca Wizards Bradley Beal, który w prestiżowym rankingu przez długi czas prowadził.


Curry swoje zwycięstwo w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu przypieczętował w ostatnim meczu sezonu. W pojedynku o ósme miejsce Zachodu Dubs ograli Memphis Grizzlies 113-101, a niezawodny jak zawsze Steph rzucił rywalom 46 punktów. W obecnych rozgrywkach ponad 40-punktów udało mu się rzucić aż 11-krotnie.

33-letni Curry stał się drugim najstarszym po Michaelu Jordanie zawodnikiem, któremu udało się wygrać tę prestiżową klasyfikację. Jordan został najlepszym strzelcem ligi w wieku 34 lat, a miało to miejsce w sezonie 1997/98. Gwiazdor Golden State najlepszym strzelcem został po raz drugi w karierze, a jedynymi zawodnikami, którzy tak jak on wygrali klasyfikację więcej niż raz, zdobyli mistrzowskie tytuły oraz odebrali statuetki MVP byli Michael Jordan, Wilt Chamberlain oraz Kareem Abdul-Jabbar.


Gwiazdor Dubs w 63 meczach obecnego sezonu zdobywał średnio 32,0 punkty na mecz. Lwią część punktów zdobywał tradycyjnie zza łuku. Po raz czwarty w karierze, na przestrzeni całego sezonu trafił ponad 300 rzutów za trzy punkty. Tylko raz podobnego czynu dokonał w sezonie 2018/19 James Harden.

Przed Currym i Warriors nie lada trudne zadanie. W walce o fazę playoffs zmierzą się w turnieju play-in z obrońcami tytułu Los Angeles Lakers. W przypadku porażki w tym starciu Dubs zmierzą się jeszcze ze zwycięzcą meczu Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs. Jeśli Warriors zdołają awansować do playoffs, szanse Curry’ego na tytuł MVP z pewnością mocno wzrosną, wszak to tylko dzięki jego fenomenalnej postawie zespół z Bay Area nadal pozostaje w grze.


2 KOMENTARZE

  1. Curry przy skuteczności 42,1% przy 5,3/12,7 za 3pkt co to daje tak jakby rzucał za 2pkt przy skuteczności 62,6%. Opłaca się rzucać za 3 pkt przy skuteczności 33,3%(co trzeci rzut), co daje 50% skuteczności za 2 pkt. Jak widać opłaca się dużo rzucać za 3 nawet przy skuteczności 33,3%. Przecież za 2pkt ponad 50% skuteczności mają jedynie centrzy że względu na wsady. Nie dziwmi się, że we współczesnej koszykówce tak dużo jest rzutów za 3pkt, gdyż to się bardzo opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here