Złe wiadomości, które pojawiły się w amerykańskich mediach niestety zostały potwierdzone… Legendarny reporter Craig Sager przegrywa walkę z nowotworem i jak sam przyznaje, zostało mu do sześciu miesięcy życia…

Sager to 64 letni weteran telewizyjny, pracujący przy NBA od przeszło dwudziestu lat. Ze względu na niebywały humor, a zarazem profesjonalizm zyskał sympatię milionów fanów najlepszej ligi świata. W kwietniu 2014 roku, tuż przed rozpoczęciem ligowych play-offów, zdiagnozowano u niego białaczkę. Po jedenastu miesiącach rehabilitacji powrócił do zawodu w marcu tego roku, lecz nawrót choroby spowodował kolejne zawieszenie przez niego kariery dziennikarskiej.

Chciałbym podziękować stacji HBO, która opowiedziała o mojej historii. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie – pisze w swoim oświadczeniu reporter. – Mam ostrą białaczkę szpikową, jest to agresywny typ nowotworu. Rokowania lekarzy nie są optymistyczne, dają mi od 3, do 6 miesięcy życia. Chciałbym jednak podkreślić, że owe rokowania są dla pacjentów, którzy się nie leczą. Ja będę walczył do końca z tą chorobą, mam do czynienia z najlepszymi lekarzami na świecie. Nadal jestem przekonany, że wygram tę walkę – czytamy.

Sager brał udział w przeszczepie szpiku i przeszczep komórek macierzystych, które otrzymał od swojego syna, Craiga Sagera Jr. – Miałem już dwa przeszczepy komórek macierzystych. Bardzo rzadko zdarza się ktoś ma trzeci – powiedział senior stacji HBO. – Muszę więc utrzymać swoją siłę, abym mógł przejść przez to – dodał.

Dziennikarz w tej nierównej walce może liczyć na wsparcie każdego kibica, ale także takich zawodników jak Charles Barkley, czy Shaquille O’Neal’a. Legendy koszykarskiej ligi NBA wspierały Sagera już wcześniej, upodabniając się do niego ubierając kolorowe garnitury, z których słynął właśnie Craig. Liczymy, że lekarze wystawili błędną diagnozę i jeszcze będziemy mieli okazję zobaczyć kolejne powitanie legendarnego komentatora. Życzymy dużo zdrowia!

[ot-video][/ot-video]


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments