Jak co roku John Schuhmann z NBA.com przygotował ankiety dla generalnych menadżerów, w których ci anonimowo mogą przewidzieć niektóre z najważniejszych rozstrzygnięć kolejnego sezonu. W opinii większości – MVP sezonu regularnego będzie Luka Doncić, a w finale zmierzą się Warriors oraz Bucks.

Ankieta przedstawiona na NBA.com jest bardzo obszerna i ze wszystkimi wynikami możecie zapoznać się tutaj. Postanowiliśmy jednak wybrać dla Was najciekawsze aspekty sezonu 2022/23, o których prognozę pokusili się wszyscy generalnie menedżerowie NBA. Mamy kilka interesujących wniosków, które zwiastują, że kolejny rok z koszykówką może być naprawdę nieprzewidywalny. Margines błędu jest jednak spory, ponieważ przed rozgrywkami 2021/22 GM-owie wskazali, że w finale zagrają Brooklyn Nets i Los Angeles Lakers.

  • Los Angeles Clippers skończą sezon regularny na 1. miejscu w tabeli zachodniej konferencji. Na wschodzie najlepsi będą Milwaukee Bucks. Jednak w finale NBA Bucks mają zmierzyć się z… Golden State Warriors.
  • Aż 43% menadżerów wskazało na Bucks jako ekipę z największymi szansami na zdobycie tytułu. 25% wskazało na Warriors, z kolei 21% na Clippers i 11% na Boston Celtics.
  • 48% GM-ów wychodzi z założenia, że MVP sezonu regularnego będzie Luka Doncić z Dallas Mavericks. Nieco mniejsze szanse daje się Giannisowi Antetokounmpo i Joelowi Embiidowi. Co jednak ciekawe, gdy spytano GM-ów o to, wokół kogo chcieliby zacząć budowę drużyny, 55% z nich wskazało na Giannisa, a 45% na Lukę.
  • 79% z głosujących wskazało na Paolo Banchero z Orlando Magic jako najlepszego pierwszoroczniaka nadchodzących rozgrywek.
  • Giannis Antetokounmpo został także wybrany najlepszym defensorem w lidze (45%), a na drugim miejscu znalazł się Draymond Green, na którego wskazało 24% głosujących. Rudy Gobert został określony jako najlepszy defensor w pomalowanym (83%).
  • Ciekawie ułożyło się również głosowanie na najlepszego trenera. Tutaj bez większej konkurencji był Erik Spoelstra z dorobkiem 52% głosów. Następny na liście jest Steve Kerr z 22%. Natomiast Tyronn Lue został wybrany najlepszym trenerem, jeśli chodzi o robienie korekt w trakcie meczów.
  • 41% głosujących wskazało na Cleveland Cavaliers jako zespół, który miał najlepszy off-season. Dużo w tym zasługi ściągnięcia z Utah Jazz gwiazdy składu, czyli Donovana Mitchella.
  • Najciekawszy przemilczany transfer? Przenosiny Malcolma Brogdona do Boston Celtics. Wskazało na to 28% głosujących.