Powoli zapominamy o sezonie 2019/20 i przenosimy swoją uwagę na rozgrywki 2020/21. Nie wiemy co prawda, kiedy wrócimy do grania, ale generalnie menedżerowie już zaczynają wyznaczać dla siebie cele transferowe. Niektórzy bowiem przygotowują się do walki o mistrzostwo. 


Golden State Warriors chcą szybko wrócić na szczyt zachodniej konferencji. Nie będzie to jednak tak proste, jak może się wydawać, bowiem w międzyczasie urosła im spora konkurencja. Swój akces do walki o mistrzostwo zgłaszają już Denver Nuggets, Utah Jazz, Los Angeles Clippers no i mistrzowie NBA – Los Angeles Lakers. To właśnie ze składu Lakers GSW chcieliby zabrać jednego zawodnika. Generalny menadżer Warriors – Bob Myers chciałby dokooptować do składu Dwighta Howarda. 

Wysoki ma za sobą udany sezon w koszulce Lakers. Nie jest już tym samym graczem, co kiedyś, ale nadal jest w stanie dostarczyć drużynie dużo energii po atakowanej i bronionej stronie parkietu. Z wysokimi GSW zawsze mieli problem, więc nie ma się co dziwić zainteresowaniu Warriors. Howard będzie niezastrzeżonym wolnym agentem i rzekomo chce zostać w LA, ale GSW mogą przedstawić my wyższy kontrakt, co w wielu przypadkach zmienia perspektywę. Dwight w składzie Warriros odgrywałby podobną rolę, co Zaza Pachulia czy Andrew Bogut. 

Tymczasem Milwaukee Bucks przygotowują się na ściganie Bogdana Bogdanovicia, który pokazał się z bardzo dobrej strony reprezentując Sacramento Kings w poprzednim sezonie. Bogdanović wyrósł na jednego z ofensywnych liderów składu i odkąd trafił do NBA, to rokrocznie robił ogromne postępy. Mówi się o tym, że przywrócenie Bogdana do składu Kings to dla ekipy z Sac-Town absolutny priorytet, ale zawodnik może mieć inne plany na swoją przyszłość. 

Problem dla Bogdanovicia polega na tym, że będzie tylko zastrzeżonym wolnym agentem, więc Kings mogą wyrównać ewentualną ofertę, jaką zawodnik zaakcentuje z rąk innego zespołu. Jego możliwości są więc znacząco ograniczone. Bucks musieliby zatem przedstawić zabójczą propozycję, by zniechęcić Kings do jej wyrównywana. W 61 meczach minionego sezonu Serb notował na swoje konto średnio 15,1 punktu, 3,4 zbiórki i 3,4 asysty trafiając 44% z gry i 37,2 3PT%. ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here