Sieć amerykańskich sklepów z odzieżą sportową Lids podała listę najczęściej kupowanych koszulek NBA w ich firmie na terenie Stanów Zjednoczonych, wyniki zostały przedstawione z podziałem na dwie kategorie.

Najpopularniejszą drużyną w sieci sklepów Lids są Chicago Bulls, drużyna z Wietrznego Miasta jest liderem w sprzedaży aż w 28 stanach. Zasięg sprzedaży jersey’ów Byków rozciąga od Florydy na wschodzie, Texas na południu i Montane na Zachodzie kraju. Na drugim miejscu z dużą stratą do liderów sklasyfikowani zostali Los Angeles Lakers.

Ciekawiej zestawienie wygląda, jeżeli spojrzymy na sprzedaży koszulek konkretnych zawodników, tutaj sieć sklepów udostępniła swój Top 10 trykotów. W tym zestawieniu aż 7 miejsc zajmują emerytowani już gracze NBA. Na 1 pozycji sklasyfikowany został LeBron James, wyprzedził on Scottiego Pippena, na 3-ecim miejscu jest Vince Carter, a tuż poza podium znalazł się Stephen Curry. Dość nieoczekiwanie dopiero na 5-tej lokacie znalazł się Michael Jordan, w zestawieniu znaleźli się również Penny Hardaway, Kobe Bryant, Allen Iverson, Kevin Durant i Dennis Rodman.

Wyniki są bardzo zaskakujące, obecność aż 3 graczy Bulls nie dziwi nikogo, ale kolejność już tak. Wysokie miejsce Pippena prawdopodobnie spowodowane jest wydaną przez niego 9 listopada 2021 roku książką, w której opisał on swoją karierę w NBA. Przypomnijmy, że całej premierze towarzyszyło wiele kontrowersyjnych słów wypowiadanych przez Scottiego, który właśnie w ten sposób promował swoją autobiografię.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments