David Blatt był trenerem Cleveland Cavaliers w pierwszej połowie sezonu 2015/2016. Jego zwolnienie było związane bardziej z atmosferą w zespole niż z wynikami. Pierwszy w historii tytuł dla Cavs jest jednak tak ważny dla całej organizacji, że postanowiono, że Blatt również otrzyma mistrzowski pierścień.


David Blatt został zwolniony 22 stycznia. Ówczesna decyzja była dość niespodziewana, ponieważ Cavs mieli najlepszy bilans na Wschodzie (30-11). Nieoficjalnie mówi się, że było to podyktowane atmosferą w zespole i naciskami Lebrona Jamesa na taką decyzję. Zespół po Blattcie przejął jego asystent, Tyronn Lue, który dokończył sezon okraszony pierwszym mistrzostwem dla Cavaliers.

Mimo odejścia Blatta z Cleveland zespół postanowił odstawić wszelkie animozje na bok i przekazać mu jeden z mistrzowskich pierścieni, które zostaną wręczone 25 października, przed meczem z New York Knicks.

Blatt spędził w Ohio niecałe dwa sezony. W tym czasie jego zespół wygrał 83 z 123 spotkań. W 2015 roku będąc w Finale NBA, ulegli Golden State Warriors 2-4. Obecnie były trener Cavs znalazł zatrudnienie w Europie, w tureckim zespole Darussafaka S.K.

NBA: Lue chciałby Iversona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj