Środkowy liczył na to, że Rockets będą chcieli zainwestować w jego obiecującą przyszłość. Musiał jednak zgodzić się na propozycję 5-letniej umowy poniżej wynagrodzenia, które zakładał, że otrzyma. Zawodnik chciał jednak pozostać w Teksasie. 


Houston Rockets szukają oszczędności, bo nie chcą zapychać swojego salary-cap. Zrobili to już nową umową Chrisa Paula. Problem jednak polegał na tym, że Clint Capela ma przed sobą naprawdę obiecującą przyszłość. Latem 2016, gdy salary-cap po raz pierwszy drastycznie poszybowały w górę, generalni menadżerowie przesadzili i obdarowali graczy kontraktami, które obecnie są sporym problemem. Daryl Morey nie chciał popełnić tego błędu, dlatego starał się przekonać młodego centra do zaakceptowania mniejszych zarobków.

Capela na tym etapie letniego okienka był najlepszym wolnym graczem. Młody Szwajcar ma za sobą naprawdę dobry sezon. W 74 meczach notował na swoje konto średnio 13,9 punktu, 10,8 zbiórki i 1,9 bloku trafiając 65,2 FG%. Był dla Jamesa Hardena i Chrisa Paula świetnym partnerem w grze dwójkowej. Utrata takiego gracza byłaby bolesna. To jednak Rockets nie grozi.

Rockets mogli mu przedstawić 5-letnią umowę za 148 milionów dolarów. Oferta, którą wyłożyli zaraz na początku lipca nie spełniała oczekiwań zawodnika. W 5-letnim przedłużeniu było 85 milionów, spora oszczędność dla klubu, wielka strata dla Capeli. Center nie miał ochoty godzić się na takie poświęcenia (to kwota poniżej 20 milionów dolarów za sezon), a o jego nastroju świadczył wysłany 2 lipca tweet z tylko jednym emoji.

Clint jest bardzo ważną częścią naszego zespołu, uwielbiamy go – mówił prezes Rockets Tad Brown. – Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się znaleźć porozumienie. Wiem, że Daryl i przedstawiciele Clinta codziennie nad tym pracują – dodał. Koniec końców zawodnik przystał ostatecznie na 5-letni kontrakt za 90 milionów dolarów. Jest to zatem spore poświęcenie finansowe, które wiązało się z chęcią walki w Houston o mistrzostwo.

USA: Pierwsze treningi kadry, Pop spotkał się z Krzyżewskim


13 KOMENTARZE

  1. Drewniany Mozgov(11,5mpg 4,2ppg , 3,2rpg) wyciąga 16 baniek, To ile ma zarabiać Cappela?
    DeAndre Jordan dostanie 22,6 baniek więc i Cappela powinien dostać podobną sumę lub więcej.

  2. 17 baniek/sezon to ne są w sumie takie złe pieniądze (podatki są w TX chyba sporo niższe niż gdzie indziej). ale pewnie liczy na 20. Dwójka z przodu lepiej wygląda, sprawa honoru. Jeśli nie będzie chętnych z innych klubów – co mnie trochę dziwi bo nic nie słychać o ofertach – to nie wiem czy on za rok dostanie gdzieś więcej. Jego menago mógłby się lepiej postarać, pogadać z innym klubem o jakiejś ofercie dla Clinta bo 20-25 baniek Houston wyrówna i nie będzie dramy przez całe lato.

  3. Jest młodym i obiecującym zawodnikiem. Jakbym był GM jakieś drużyny to bym może nie zaoferował maxa, ale 100-110 mln. na 4 lata. Co miałbym do stracenia ? Najwyżej zapchałbym salary cap Rocketsom, gdyby odpadli to cztery lata, nawet jakby sie nie sprawdził są do przetrawienia, mało takich co nie są warci nawet ćwiartki tego co zarabiają ?

  4. A po kiego grzyba bęcwały dały Ch. Paulowi aż tak tłusty jontrakt, skoro on w tym wieku to góra na 15 baniek za sezon zasługiwał. Nawet gdyby dali mu te 20 (co i tak byloby sporo za dużo) to akurat mieliby te 15 zeby dać Capeli ok. 20 za sezon – bo tyle jest w sumie (maksymalnje, biorąc pod uwagę potencjalny rozwój i centymetry) wart !! Było po prostu nie przepłacać za Paula i nie dziwie się Capeli że nie chce ponad 2 razy mniejszego kontraktu niz Chris skoro jest młodym i perspektywicznym centrem !

  5. Poniosło gościa…za młody żeby tak się stawiać….po za tym myślę że w innym systemie gry bez tyłu gwiazd już by tyle nie ugrał…. co się wyrabia że koleżka po jednym dobrym sezonie wola taka forsę

  6. Gosc jest typwm zawodnika ktory nie istnieje bez podan. Indywidualnie jest cienki jak siki w zime, cala gre mu robia Paul i Harden

  7. cóż za poświęcenie!!! zamiast obrzydliwie bogaty będzie tylko cholernie bogaty, powinien dostać jakiś medal…

  8. Pierwszy udany ruch Rockets w tej przerwie. Jednocześnie ratujący nadzieję na wynik w nadchodzącym sezonie. Autor pisze z przekonaniem o tym, że przed Capelą jest obiecująca przyszłość. Tak, ale właśnie w Rockets! Kluby pokroju Nets czy Kings podpisałyby z nim zapewne na jakieś 25 melonów, ale na tym zakończyłoby się przekonanie Clinta o swoich wielkich możliwościach. W takim GSW mógłby liczyć na minuty, które ostatnio grywał McGee, bo to nie czas ani miejsce dla „prawdziwych” centrów. Wygląda na to, że choć raz agent koszykarza nie spieprzył mu kariery, spuszczając klienta w kiblu za wielką prowizję, bo sam zawodnik nie widzi mi się jako intelektualista. Chciał Maxa w Houston? To znaczy, że jest już Olajuwonem? Udostępniony tweet nie nadaje się nawet do skomentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj