Bronny James ma za sobą swój pierwszy występ w akademickiej lidze NCAA. Choć jego Southern Carolina Trojans musieli uznać wyższość swojego rywala po dogrywce, a statystyki 19-latka nie zrobiły większego wrażenia, to jedna z jego akcji z pewnością zasługuje na wyróżnienie i do pewnego stopnia przypomina to, co w jednym z wielkich momentów swojej kariery zrobił LeBron James.

Niespełna pięć miesięcy po zatrzymaniu akcji serca Bronny James zdołał powrócić do gry i zaliczył swój debiut w barwach University Of Southern California Trojans. Jego zespół zmierzył się z Long Beach State i choć po pierwszej połowie cieszył się komfortową przewagą (45:30), to ostatecznie doszło do dogrywki (74:74), w której lepsi okazali się rywale (79:84).

Bronny James rozpoczął mecz z ławki rezerwowych, a ostatecznie spędził na parkiecie 17 minut. W tym czasie zdobył cztery punkty, trzy zbiórki, dwie asysty oraz dwa przechwyty (1/3 z gry, 1/3 za trzy; 1/2 z linii). Przebywał on również na parkiecie w momencie rozpoczęcia dogrywki, ale nie wpłynął na jej przebieg w pozytywny sposób.

LeBron James Jr. dorzucił również do swojego dorobku jeden blok, a ten w swojej naturze przypominał nieco to, co w siódmym meczu finałów 2016 zaprezentował nam jego ojciec. Po stracie swojego partnera 19-latek pokonał dystans niemal całego parkietu i zablokował próbę przeciwnika poprzez odbicie piłki od tablicy.

Bronny zaliczył również przechwyt w kluczowym momencie spotkania, choć trzeba przyznać, że piłka trafiła po prostu w jego ręce i była jedynie prezentem od przeciwnika. Chwilę później James Jr. podwyższył prowadzenie swojego zespołu do dwóch „oczek” (spudłował jeden z dwóch rzutów osobistych), po czym rywale doprowadzili do dogrywki na 3 sekundy przed końcem.

Na trybunach nie mogło zabraknąć LeBrona Jamesa, który zapowiadał, że niezależnie od terminarzu Los Angeles Lakers pojawi się na debiucie swojego syna. Skrzydłowy miał szczęście, bo pierwszy występ Bronny’ego w barwach Trojans wypadł zaledwie dzień po wielkim finale turnieju wewnątrz sezonu w Las Vegas.

Bilans USC Trojans to obecnie 5-4. Swój kolejny mecz akademicki zespół z Kalifornii rozegra 17 grudnia o godz. 19. Ich rywalem będą Auburn Tigers (6-2), którzy będą faworytem tego starcia.