Los Angeles Lakers zrezygnowali z usług doświadczonego australijskiego środkowego. Andrew Bogut po zwolnieniu z umowy przez ekipę z Miasta Aniołów, trafi na rynek wolnych agentów. Czy ktokolwiek go przechwyci?


Andrew Bogut wrócił w tym sezonie do gry po kontuzji stopy, jakiej doznał w swoim debiucie dla Cleveland Cavaliers w poprzednich rozgrywkach. W rotacji Los Angeles Lakers miał być pomocnym weteranem, zarówno jako mentor dla młodszych, jak i klasyczny center na parkiecie. Ostatecznie jednak Jeziorowcy z usług środkowego postanowili zrezygnować i w piątek poinformowali o zerwaniu kontraktu.

To oznacza, że Bogut wkrótce trafi na rynek wolnych agentów, jeśli żadna z drużyn nie przechwyci jego umowy. W Cleveland wykluczyli możliwość przyjęcia zawodnika. Ten w rotacji Luke’a Waltona funkcjonował bez konkretnej roli. Szkoleniowiec korzystał z niego sporadycznie. Ostatni raz Bogut grał 1 stycznia. W 24 meczach dla Jeziorowców, notował 1,5 punktu i 2,2 zbiórki.

Gdyby Bogut pozostał w rotacji Lakers kilka dni dłużej, jego kontrakt automatycznie zostałby przedłużony do końca sezonu. Zespół rezygnując z zawodnika, rzekomo chciał dać mu szansę na podpisanie umowy z drużyną rywalizującą w gronie kandydatów do play-offów. Wyjecie ze składu Australijczyka oznacza, że Walton ma do wykorzystania jedno miejsce. Zespół planuje przetestować kilku graczy na 10-dniowych umowach. Co z Bogutem? Kolejne tygodnie powinny wyjaśnić.

Wyniki NBA: Antetokounmpo złapał Wizards, 17 oczek Gortata11 KOMENTARZE

  1. a może wróci do GSW? Bądź co bądź zna tą drużynę od podszewki, wciąż jest to upgrade w stosunku do Pachulii, a jeśli się połamie wciąż jest Green, Bell, Mcgee czy Pachullia właśnie. 😉

  2. Ciekawym kierunkiem dla Boguta bylby Boston , ktory ma olbrzymie problemy ze zbiorkami i Taki Center za minimum napewno by sie przydal by dac zlapac oddech przez pare minut Podstawowym podkoszowym Bostonu.Gdyby byl zdrowy i naprawde sie rozegral moim zdaniem w Bostonie mialby szanse na bycie starterem.

  3. szkoda że GSW go nie chcą ale pewnie pamiętają jego permanentne problemy ze zdrowiem… bo prawda jest taka że zdrowy Bogut kasuje Pachulię w przedbiegach, Gruzin co najwyżej jest lepszy w rzutach wolnych i z 2,3 metrów, natomiast w obronie, zbiórkach, asystach Bogut jest o wiele lepszy

    • Przyczyną małej ilości zbiórek Zazy może być też coś innego.Mianowicie mają wysokiego KD który jest świetnym zbierającym.Myślę że w starym składzie , gdzie zamiast Kevina grałby Barnes Zaza zbierał by dużo więcej.Poza tym Green też gra agresywnie na deskach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here