Phoenix Suns odsunęli Erica Bledsoe od gry i zawodnik automatycznie trafił na transferową listę. Zgłosiło się już kilku zainteresowanych. Jak natomiast Bledsoe wytłumaczył się z tweeta? Stwierdził, że był w tym czasie u… fryzjera. To dla niego koniec w Arizonie.


Generalny menadżer Phoenix Suns – Ryan McDonough potwierdził, że Eric Bledsoe prawdopodobnie rozegrał już ostatni mecz dla drużyny. GM razem z tymczasowym trenerem Suns – Jayem Triano spotkał się z zawodnikiem i trójka zgodnie ustaliła, by Bledsoe odłączył się od zespołu. Zawodnik w zasadzie ma czekać na transfer. McDonough zadzwonił do Erica zaraz po tym, gdy ten napisał na twitterze: – Nie chcę tu być. Okazało się, że zawodnik był… u fryzjera. Przynajmniej takie podał wytłumaczenie.

Mówił, że był u fryzjera ze swoją dziewczyną i nie miał ochoty tam więcej przebywać – mówi McDonough. – Nie do końca mu w to uwierzyłem. Porozmawialiśmy z członkami drużyny, z właścicielem Robertem Sarverem i wspólnie uznaliśmy, że odsunięcie Erica będzie najlepszą decyzją – dodał. Zaraz po jej ogłoszeniu, Suns zaczęli odbierać telefony od ekip zainteresowanych sprowadzeniem Bledsoe do siebie. 27-latek jest w najlepszym momencie swojej kariery i ma potencjał na All-Stara.

W poprzednim sezonie rozegrał dla Suns 66 meczów i średnio notował 21,1 punktu, 4,8 zbiórki, 6,3 asysty i 1,4 przechwytu trafiając 43,4 FG% i 33,5 3PT%. Zainteresowanie zgłosili między innymi New York Knicks. Ale Suns w zamian chcą pierwszoroczniaka Franka Ntlikinę oraz centra Willy’ego Hernangomeza. Z tego pierwszego w Big Apple nie są gotowi tak szybko zrezygnować. Rzekomo zawodnik spotkał się z zarządem już latem tego roku, rozmawiając o możliwym transferze. Bledsoe chce walczyć o play-offy, to zrozumiałe.

Zawodnik ma jeszcze 2-letni kontrakt. Za ten sezon zarobi 14,5 miliona dolarów, a za rozgrywki 2018/2019 15 milionów. To bardzo dobra cena za rozgrywającego tego kalibru. O Bledsoe pytali już także Denver Nuggets, rzekomo gotowi oddać Emmanuela Mudiaya. Jesteśmy pewni, że kolejne dni przyniosą wiele informacji związanych z zawodnikiem i kto wie – może transfer, bo tego zapewne chciałby Bledsoe. Nagle znalazł się poza grą, choć jest w pełni zdrowia.

Wyniki NBA: Dobry start Wizards, 13 punktów GortataSubscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
murdi
murdi
24 października 2017 11:09

Wymówka rodem dzieciaka z piaskownicy. Kolejny tweeterowo pejs-zbukowy dzidziuś.

Dzejkob
24 października 2017 11:12

I dobrze do Nowego Jorku go…za Franka ,EB.,by się przydał Kristapsowi,jak będzie zdrowy będzie potężnym wzmocnieniem..,moze nawet na play off???Ntiklina,musi dużo grać w Suns ma szansę dostać sporo minut ,przynajmniej w tym sezonie.

Als
Als
24 października 2017 13:10

Dobre posunięcie, odsunięcie od grania, przypadkiem mógłby złapać kontuzję, albo źle grać i jego wartość by spadła, a tak mogą długo walczyć o jak najwięcej. Nie mają nic do stracenia i tak będą tankować.

Mariusz
Mariusz
24 października 2017 14:16

Jakby doszła do skutku wymiana na linii Knicks – Suns to skorzystaliby na niej tylko Ci drudzy…

GSW is the best team
GSW is the best team
24 października 2017 15:08

I dobrze.Bledsoe to mega talent , szkoda żeby się marnował w Suns którzy powinni postawić na przebudowę.

Portland
Portland
24 października 2017 18:18

Bledsoe do Knicks. Z deszczu pod rynnę

kolo89
kolo89
24 października 2017 20:10

Zamiana słabiutkiego Suns na Knicks. Poważnie ? Przecież koleś ma 27 lat, jest w prime i ma dołączyć do zespołu, który przez kilka najbliższych lat będzie tankował. Przecież dlatego chce odejść z Suns. Transfer z deszczu pod rynnę.

mariusz87
mariusz87
24 października 2017 21:19

Odłączają gracza od drużyny na podstawie tłita.
Ja pier…
Normalny świat właśnie stacza się ku cyfrowemu debilizmowi.

boskiapollo
boskiapollo
24 października 2017 22:44

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby wytransferowali go do jakiś cieniasów. W końcu dlaczego mają mu robić dobrze? Podpisał kontrakt, a teraz marudzi. Oczywiście wcale mu się nie dziwię, że nie chce tam grać. Natomiast wcale bym się też nie zdziwił, gdyby specjalnie wysłali go do innego słabego klubu, typu Knicks albo Bulls. Niech sobie tam marudzi 🙂

PiT1985
PiT1985
25 października 2017 14:41

Ja bym go oddał za jakieś wysokie picki w drafcie. Suns i tak są na dnie i będą tankować. Dwa wysokie picki i wyjazd gwiazdorku!!