Portland Trail Blazers pozyskali Hassan Whiteside’a z Miami Heat. W drugą stronę powędrowała dwójka Moe Harkless i Meyers Leonard. Zespół z Florydy cały czas szuka sposobu na zrobienie miejsca w salary cap, by podpisać Jimmy’ego Butlera. Ten na razie grzecznie czeka.

Hassan Whiteside w rotacji Portland Trail Blazers będzie zastępstwem dla Enesa Kantera, który zdecydował się podpisać z Boston Celtics na kolejne dwa lata. Środkowy Heat ma za sobą kilka trudnych sezonów. To kapryśna postać, która potrzebuje minut na parkiecie, by nie skarżyć się do dziennikarzy na decyzje trenera. W 72 meczach poprzedniego sezonu notował na swoje konto średnio 12,3 punktu i 11,3 zbiórki trafiając 57 FG%. Może liczyć na miejsce w pierwszej piątce z uwagi na rehabilitację Jusufa Nurkicia, który nie wróci na start sezonu 2019/2020.

Blazers tracą jednak solidnych defensorów w postaci Moe Harklessa i Meyersa Leonarda. Obaj panowie mieli zadanie głównie związane z tym, by skutecznie funkcjonować po bronionej stronie parkietu. Harkless za kolejne rozgrywki dostanie 11,3 miliona dolarów, z kolei Leonard 11 milionów. Whiteside ma w swoim kontrakcie zapisane aż 27 milionów, więc Heat udało się zaoszczędzić około 5 milionów dolarów w salary cap. To jednak nie rozwiąże sprawy Jimmy’ego Butlera, który cały czas czeka na dokończenie transferu sign-and-trade z Philadelphią 76ers.

Butlera ma wesprzeć rotację ekipy z Miami, ale ta będzie potrzebowała jeszcze jednej wymiany, by zrobić wystarczająco dużo miejsca na włączenie do składu All-Stara. Tymczasem brak Whiteside’a w Miami oznacza, że znacznie większą rolę w rotacji trenera Erika Spoelstry odegra Bam Adebayo. Ten już w poprzednim sezonie udowodnił, że może być bardzo konkretną siłą w składzie zespołu dostarczając energię zarówno w ataku, jak i w obronie. Przed zawodnikiem trzeci sezon na ligowych parkietach i niewykluczone, że przełomowy.

Najważniejsze informacje z okienka transferowego NBA znajdziecie tutaj.

NBA: Warriors będą handlować D’Angelo Russellem?

Transfery NBA – NA ŻYWO! Dzień 3 – czekając na decyzję Leonarda!