Blake Griffin zaliczył już kilka przygód z przemysłem filmowym, głównie za sprawą krótkich spotów reklamowych ze swoimi kolegami z Clippers. Tym razem jednak zabierze się za naprawdę duże przedsięwzięcie.


Wielu może o tym nie wiedzieć, ale Blake Griffin wraz z Ryanem Kalilem, zawodnikiem Carolina Panthers występujących w NFL, są właścicielami firmy Mortal Media, która para się produkcją filmową. Panowie postanowili w ostatnim czasie, że wykorzystają swoje przedsiębiorstwo do stworzenia remake’u jednego z najbardziej popularnych filmów o koszykówce – „Biali nie potrafią skakać”.

Scenariusz nowej wersji hitu ma opracować Kenya Barris, który odpowiedzialny był za fabułę wysoce popularnego serialu stacji ABC, w Polsce znanego pod tytułem „Czarno to widzę” [org. Black-ish].

Nieznana jest póki co obsada, choć trzeba przyznać, ze jakakolwiek by nie była, nie uniknie porównań z oryginalną wersją. Wyraziste role Wesley Snipesa i Woddyego Harrelsona zdobyły serca wielu widzów, a klimat ulicznych rozgrywek lat ’90 do dzisiaj wciąga w swój kolorowy świat na ekranie.

Mortal Media pracuje również m. in. nad nową wersją „Człowieka rakiety”, familijnego obrazu ze stajni Disneya. Griffin i spółka spełniają się więc w pisaniu historii filmowych na nowo, biorąc na warsztat filmy z początków ostatniej dekady XX wieku. Skrzydłowy Los Angeles Clippers ma ostatnio więcej wolnego czasu ze względu na okres rekonwalescencji po operacji, dlatego wierzymy, że prace idą pełną parą i niedługo poznamy jeszcze więcej szczegółów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj