Dziwna sytuacja. Najpierw Nemanja Bjelica poinformował Philadelphię 76ers, że nie podpisze z nimi kontraktu, bo chce wrócić do Europy, a teraz negocjuje kontrakt z Sacramento Kings. Wysokiego do pozostania w USA miał namówić Vlade Divac.


Kilka dni temu Nemanja Bjelica zgodził się grać dla Philadelphii 76ers za 4,45 miliona dolarów. Były to pieniądze z wyjątku mid-level. Brakowało jedynie podpisu pod kontraktem. Podpis się nie pojawił, bo Bjelica poinformował ekipę z Philly, że nie zdecyduje się na grę w zespole z Miasta Braterskiej Miłości. Miał wrócić do Europy, gdzie mógłby podpisać np. z Fenerbahce. Ale… do zmiany zdania przekonał go generalny menadżer Kings – Vlade Divac.

Według ostatnich doniesień, Bjelica rozmawia z Sacramento Kings w sprawie 2-letniej umowy za 13 milionów dolarów. Drugi rok ma być częściowo gwarantowany. Sytuacja dziwna, bo Bjelica zachował się zwyczajnie nie fair i okłamał włodarzy z Filadelfii. Wycofał się z werbalnego porozumienia twierdząc, że woli wrócić do Europy, a następnie rozpoczął negocjacje kontraktu z Kings. Wielu GM-ów może spojrzeć na niego karcącym wzrokiem, gdy ponownie trafi na rynek.

W 67 meczach poprzedniego sezonu, Bjelica notował na swoje konto średnio 6,8 punktu i 4,1 zbiórki trafiając 41,5 3PT%. Jest konkretną ofensywną opcją rozciągającą grę na dystansie. Trudno jednak powiedzieć, czy jest w stanie grać na wyższym poziomie niż to, co prezentował do tej pory. W Sac-Town walczyłby o miejsce w składzie m.in. z Zachem Randolphem i pierwszoroczniakiem Marvinem Bagleyem III.

NBA: Kolejna operacja pleców Michaela Portera Jr’a.Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jumpman
jumpman
19 lipca 2018 14:19

oszukał
zbyt mocne słowo, mając poszlaki z mediów z 3,4,5,10 ręki
a później nie dziwne, że zaczyna się polowanie na czarownice, na „niewiernych zawodników, którzy życia nie poświęcają pracowadcy…ehem klubowi” a w między czasie dinusie pożegnały lojalnego zawodnika

cormac
cormac
20 lipca 2018 10:29
Odpowiedz  jumpman

dokładnie… może odmówił Sixers bo dogadywał się akurat z europejskim klubem, jak to nie wypaliło a zgłosili się Kings to z nimi teraz rozmawia…życie

The Big Fundamental
The Big Fundamental
19 lipca 2018 16:59

Ehh co za czasy… gosciu na poziomie 7 pkt i 4 zb. ma dostac 12 mln za 2 lata… Zazdro 😉