Billy Donovan poprowadził dotychczas Chicago Bulls w 174 meczach sezonu regularnego, drużyna pod jego sterami zdołała wygrać 86 z tych spotkań.

Billy Donovan pozostanie trenerem drużyny z Wietrznego Miasta na dłużej, jak się okazało, podpisał przedłużenie kontraktu przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Dzisiaj oficjalnie informacja została potwierdzona przez organizacje i przekazana do mediów.

Billy Donovan podpisał kontrakt z Bykami w 2020 roku, w pierwszym sezonie zanotował bilans 31-41 i drużyna nie zdołała awansować do fazy play-off. Drużyna po tych rozgrywkach zakontraktowała między innymi DeMara DeRozana, Lonzo Balla i Alexa Caruso i poprawiła znacząco swój wynik z poprzedniego sezonu i z 46 wygranymi awansowali do play-offów, gdzie w 1. rundzie przegrali 1:4 z Milwaukee Bucks.

W obecnym sezonie drużyna z Wietrznego Miasta legitymuje się bilansem 9-11 i pomimo słabego startu sezonu w Chicago nikt nie panikuje, gdyż wszyscy są świadomi problemami spowodowanymi dużą ilości kontuzji w drużynie. Warto także zaznaczyć, że w porównaniu do zeszłego sezonu Chicago Bulls poprawili swoją grę z ekipami wyżej notowanymi od nich, co było dotychczas ich wielką bolączką.

Najbliższe spotkanie Byki rozegrają 1 grudnia 2022 roku przeciwko Phoenix Suns, będzie to ich 4 z rzędu wyjazdowe spotkanie, wcześniej zmierzyli się już z Milwaukee Bucks, Oklahoma City Thunder i Utah Jazz.