Kto jak kto, ale Patrick Beverley sporo wie o brudnej grze. Zapytany o to, kogo w NBA sklasyfikowałby jako „brudnego gracza”, nie miał żadnych wątpliwości. 34-latek wskazał na Chrisa Paula i nie jest to żadne zaskoczenie.


Nie od dziś wiadomo, że Patrick Beverley oraz Chris Paul za sobą nie przepadają. Najmocniej było to widać podczas fazy play-off NBA w 2021 roku, kiedy to zawodnicy ci zmierzyli się w serii między Los Angeles Clippers a Phoenix Suns. W jednym ze spotkań doszło wtedy do niebezpiecznej sytuacji, kiedy to Beverley popchnął Paula. Była to niewątpliwie bardzo nieczysta zagrywka w wykonaniu ówczesnego rozgrywającego Clippers.

Beverley ma zresztą na koncie wiele innych brudnych zagrań, ale kilka dni temu to jego zapytano o to, kogo w NBA uważa za „brudnego zawodnika”. Obrońca bez wahania wskazał na CP3. I choć z jednej strony może mieć to związek z jego ogólną niechęcią do weterana, to jednak z drugiej strony nie on pierwszy i na pewno nie ostatni określa Paula w taki sposób.

Nie jest to więc do końca hipokryzja ze strony Beverleya, gdyż Paul również ma historię brudnych zagrań na koncie, choć w jego przypadku mowa o zagraniach nieco bardziej subtelnych, niż popychanie rywali od tyłu. Warto odnotować, że CP3 jeszcze na parkietach NCAA miał kilka wątpliwych zagrywek i nawet teraz w barwach Suns cały czas można mu wiele zarzucić.


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments