Nie jest to najlepszy okres w karierze Bena Simmonsa. W tekście Ramony Shelburne z ESPN pojawiły się doniesienia o tym, że Australijczyk próbował się wykręcić z gry w meczu numer siedem serii z Atlantą Hawks. Chciał wykorzystać do tego protokół COVID-19. 


Dla Bena Simmonsa to były naprawdę trudne play-offy. Zawodnik nie potrafił znaleźć optymalnego rytmu i miał problem z tym, by dogadać się ze swoimi kolegami. W zespole pojawiło się niezdrowe napięcie, bowiem zaczęto mieć do Simmonsa pretensje. W półfinale wschodu Philadelphia 76ers mierzyła się z Atlantą Hawks. Ekipy przeciągnęły serię do meczu numer siedem. Na 10 godzin przed jego rozpoczęciem, Simmons zgłosił problem. 

Zawodnik poinformował drużynę, że miał kontakt z masażystką, której test na COVID-19 wyszedł niejednoznaczny. Gdyby tzw. śledzenie kontaktów potwierdziło, że Simmons naraził się na zakażenie, zostałby objęty protokołem i odsunięty od gry. Philly sprawę zbadało i spytało kilku innych graczy, czy tego dnia widzieli masażystkę w pracy. Okazało się, że tylko Simmons miał z nią rzekomo kontakt. Ostatecznie nie znaleziono podstaw ku temu, by na parkiet nie wyszedł. 

Zagrał 36 minut, zdobył 5 punktów i rozdał 13 asyst, ale trafił tylko 2/4 z gry. Fakt, że oddał zaledwie 4 rzuty podkreślał, że Australijczyk nie jest sobą. Kilka osób przypuszczało, że Simmons chciał oszukać wszystkich, by nie zagrać w meczu numer siedem. Takie pojawiły się wewnątrz drużyny przypuszczenia, lecz wówczas nikt o tym głośno nie mówił. Nie wiemy, czy to prawda i zapewne nie zostanie to już zweryfikowane. Niemniej to kolejny cios wyprowadzony w skrzydłowego. 

W międzyczasie Sixers cały czas szukają transferu za zawodnika. Ten przeszedł już testy medyczne i wkrótce ma rozpocząć treningi z resztą drużyny. Czy zagra w meczach sezonu regularnego? Tego jeszcze w Philly nie ustalili. Obóz zawodnika cały czas naciska na to, by Simmons został jak najszybciej wytransferowany. 

Ważne informacje:

  • Czy widzieliście już specjalny artykuł ze składami drużyn na nowy sezon NBA? Wszystko poukładane według drużyn – kto został w składzie, kto przyszedł, a kto odszedł i dokąd. Sprawdź tutaj>>
  • Zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET Live już we wtorek 19 października o godz. 21:00 na YouTube. To będzie WIELKA ZAPOWIEDŹ SEZONU!
  • Czy znacie newsletter PROBASKET? Zachęcamy do zapisania się:

Poznaj nowy koszykarski newsletter o NBA!

Please wait...

Dziękujemy!

Z wcześniejszych newsletterów mogą Cię zainteresować te wpisy:


3 KOMENTARZE

  1. A może miał intymny kontakt, a 76 przeprowadzili śledztwo tak aby wykazać że wszystko jest ok. Ben występuje w meczu z poczuciem że nie wszystko jest ok i gra tak jak zagrał. Wyciąganie takich informacji po takim czasie służy jedynie dziennikarzom liczącym na kolejne waśnie i zgrzyty w zespole. No ale skoro jest moda na kopanie Simonsa to właściwie wszystko można mu przypisać, wszystko to co złe. Albo to jest prawda z tym że wyniku nie zmienia. Jako kibica sportu interesuje mnie to co dzieje się na arenie, a to co prowadzi sportowca do występu to jego czasem słodka a czasem gorzka tajemnica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here