Przed meczem Los Angeles Lakers z Philadelphią 76ers, Magic Johnson w rozmowie z dziennikarzami pochwalił się, że Ben Simmons poprosił go o wspólny trening. Problem jednak polega na tym, że obaj panowie reprezentują zespoły NBA i mogłoby się to Szóstkom bardzo nie spodobać.


Jeśli Ben Simmons miałby pobierać od kogoś lekcję, to Magic Johnson wydaje się być jednym z najlepiej dopasowanych do potrzeb młodego zawodnika Philadelphii 76ers. Legenda Los Angeles Lakers również grała jako tzw. point-forward w zasadzie nie dysponując groźnym rzutem. Teoretycznie to bardzo dobry pomysł, ale Magic Johnson jako prezes Lakers mógłby wykorzystać ten moment do nacisków na Simmonsa.

Johnson za swoich czasów terroryzował defensywę będąc przerośniętym rozgrywającym. Do tego samego dąży Simmons, którego talent wyrasta ponad skalę pospolitego All-Stara. Johnson rzecz jasna mógłby go wiele nauczyć i generalnie Sixers nie powinni mieć nic przeciwko. Jednak prezes Lakers słynie ze swoich zagrywek mających na celu zbudowanie w LA koszykarskiego giganta. Równie dobrze mógłby potraktować trening z Simmonsem jako szansę.

Simmons jest zainteresowany jego pomocą, a Magic nie ma nic przeciwko. By do tego doszło – Lakers, Sixers oraz NBA muszą wyrazić zgodę. W innym wypadku cała sprawa podeszłaby pod „manipulację zawodnikiem”, co jest rzecz jasna niezgodne z regulaminem ligi. Johnson już wiele razy się o tym przekonał, gdy w rozmowach z dziennikarzami wypowiadał nazwisko zawodnika niezwiązanego z Lakers kontraktem.

Zatem wszystkie strony stawiły czoła bezprecedensowej sytuacji. Sixers w gruncie rzeczy nie powinni się na to zgodzić, ale zdają sobie sprawę z tego, że Simmons naprawdę może się od Johnsona wiele nauczyć. Jesteśmy zatem ciekawi, jak ostatecznie strony podejdą do tej sprawy. Ben jest w trakcie intensywnego rozwoju swojej gry. W bieżących rozgrywkach notuje na swoje konto średnio 16,7 punktu, 9,2 zbiórki i 8 asyst trafiając 56,6 FG%. Nadal nie ma rzutu z półdystansu, ale to i tak nie ułatwia defensywie zadania.

Wyniki NBA: Doncić zapewnia wygraną, nerwowo w Oakland, strzelnica Lakers i SixersSubscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LittleBitCorky
LittleBitCorky
11 lutego 2019 11:28

Zero osobowości – gość ma zawsze minę jak kot srajacy na pustyni. All Star to max. Jego gra żyje z tego co mu łatwo, naturalnie przyszło. Chłopiec LBJa którym jara się też Magic. Duze prawdopodobieństwo że w najbliższych latach zagra w trykocie LA. Generalnie nudna postać jak rodzima branża porno xD

Obiektyw
Obiektyw
11 lutego 2019 11:45

No akurat Magic to go rzucać nie nauczy ale status podniesie

znafdza
znafdza
11 lutego 2019 11:46

Dla mnie osobiście to on żaden all star. Powinni kryć go od trumny, bo tam zaczyna wjazd pod kosz i tyle. Zawodnik na tej pozycji bez rzutu to śmiech na sali (nie mówię o rondo, bo ten akurat w porównaniu z nim to super strzelec). Podejrzewam, że z psychiką to też ma niemałe problemy.

icenumerocinq
icenumerocinq
11 lutego 2019 12:39

Dobry na rozegraniu i tyle. Żaden z niego kluczowy zawodnik, ani strzelec. Jak gra wchodzi w decydujące fragmenty to jedyny rzut jakim dysponuje to rzut piłki do kolegi z drużyny.

MMM
MMM
11 lutego 2019 17:59
Odpowiedz  icenumerocinq

Cała jego wartość jaką stanowi dla drużyny wyszła w zeszłorocznych play-offs. Mi byłoby po prostu wstyd jak stoję na linii za 3 a mój obrońca stoi na linii rzutów wolnych. Tak to wyglądało. Teraz doszedł Harris i mogą dzięki niemu zrobić finały konferencji. Jest jeszcze Butler, który nie wpi@#@dala się nikomu, ponieważ latem podpisuje kontrakt. Simmons to taki stat padder. Teraz jego loty się obniżą wraz dojściem Harrisa.

icenumerocinq
icenumerocinq
12 lutego 2019 14:36
Odpowiedz  MMM

Nie wiem czy mimo wszystko nie przeceniasz siły 76ers. Pakę mają silną, ale nie przekłada się to do końca na wyniki. Najmocniejszymi elementami ich piątki są Embiid i Redick, reszta trochę zbytnio zmienna w swojej formie.

Jerzu
Jerzu
11 lutego 2019 15:49

A ja chcę trenować z Kendall Jenner…

KASZTAN
KASZTAN
12 lutego 2019 00:25
Odpowiedz  Jerzu

a ja chcę trenować na Jerzu skakanie po brzuchu .MOJA WAGA 91 KG
nie będzie bolało JERZUuuuuuuuuuuuuuuuu