Miami Heat brakowało rozegrania jednej dobrej połowy, aby znaleźć się w finale NBA. Jednak zdeterminowani zawodnicy Boston Celtics zwarli szyki w obronie oraz zaczęli agresywnie atakować obręcz, czym zapewnili sobie zwycięstwo w meczu numer pięć. Celtowie zagrali naprawdę wyśmienicie w drugich 24 minutach. 


Winę za taki obrót sytuacji wziął na siebie środkowy Heat, Bam Adebayo: – Zagrałem jak gówno, nic więcej nie mam do dodania. Ta porażka leci na moje konto, koledzy z drużyny nie mogą się obwiniać. To nie jest wina trenera, spudłowałem zbyt wiele otwartych rzutów. W defensywie nie dawałem tyle, ile powinienem. Nie komunikowałem się wystarczająco szybko. Jakbym poczynił krok w tył. Nie potrafiłem dzisiaj stworzyć różnicy. Ta porażka leci na moje konto – skomentował.

Adebayo faktycznie nie zaliczył udanego występu, który skończył z linijką: 13 punktów i ośmiu zbiórek, a Celtowie umiejętnie wyciagali go z pomalowanego, czym mieli więcej miejsca na łatwe rzuty. Heat nie mogli sobie poradzić z obroną pick-and-rolla, a przeciwnicy umiejętnie atakowali ich obronę strefą.

Cały zespół zagrał źle, to nie wina Bama. Robi dla nas tak wiele rzeczy, że mógłbym pomyśleć, że to jego wina, ale tak nie jest. Nikt z nas nie zagrał na poziomie, na którym powinien. Jeśli chcemy wygrywać, nie możemy grać w ten sposób. Szanuję, że wziął to na siebie. Jednak sam meczu nie wygra, musimy mu w tym pomóc – stwierdził Jimmy Butler.

Adebayo zagrał w rękawie usztywniającym, ale zarówno on, jak i trener Erik Spoelstra zdementowali plotki, jakoby to miało wpływ na jego słabszą postawę. Środkowy uszkodził nadgarstek w poprzednim spotkaniu.

Heat muszą poprawić wiele elementów, jeśli chcą kolejne starcie wygrać. Przede wszystkim muszą zacząć trafiać za trzy – w meczu numer pięć trafili zaledwie 19.4% takich prób. Zawodnicy z Florydy muszą również bardziej dbać o piłkę i nie pozwalać Celtics na zdobywanie łatwych punktów w kontrze. W drugiej połowie Game 5 Celtowie zdobywali punkty zbyt łatwo.

Oczywiście porażka nie jest tylko winą Adebayo. Jednak jego lepsza gra z pewnością pomogłaby Heat.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments