NBA: Argentyńskie wzmocnienie New York Knicks

0
1881

Luca Vildoza, argentyński obwodowy, zostanie nowym zawodnikiem New York Knicks. Vlidoza występował ostatnio w, grającej w lidze hiszpańskiej, Baskonii. Klub i zawodnik doszli już do porozumienia w sprawie kontraktu.


Vildoza podpisał z Knicks 4-letnią umowę wartą 13.6 mln dolarów. Argentyńczyk ma już dopinać ostatnie formalności jeśli chodzi o kwestię wjazdu i przebywania na terenie USA. Nie jest jednak jasne, czy zobaczymy go na parkiecie już w tym sezonie – wiąż się to właśnie z procesem imigracyjnym, a także z protokołami sanitarnymi.

Knicks mieli przestrzeń w limicie płac i miejsce w składzie, aby nie czekać do lata i przejąć obrońcę już teraz. 25-latek byłby jednym z czołowych agentów, jeśli Knicks nie udałoby się podpisać z nim kontraktu. Zaledwie jeden sezon z czteroletniej umowy jest gwarantowany, co daje Knicks możliwość dokładnego przyjrzenia się Argentyńczykowi, zanim zdecydują się zagwarantować kolejne lata.

Vildoza doszedł do porozumienia z Baskonią w sprawie wykupienia kontraktu. Vildoza został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem finałów ligi hiszpańskiej w 2020 roku, prowadząc zespół z Kraju Basków do mistrzostwa. Vildoza ma również za sobą występy w kadrze narodowej Argentyny.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here