Nadal mocno niepewna jest przyszłość Boba Myersa w roli generalnego menedżera Golden State Warriors. Jego kontrakt kończy się za kilka tygodni, a strony nadal nie potrafią porozumieć się w sprawie przedłużenia umowy. Według ostatnich doniesień Warriors mają zamiar zaproponować Myersowi takie pieniądze, jakich w NBA nie zarabia żaden inny menedżer. Sęk jednak w tym, że po usługi 48-latka ustawiła się długa kolejka zainteresowanych.


Pracuje dla Golden State Warriors od 2012 roku, a w tym czasie pomógł zbudować dynastię, która zdobyła cztery mistrzowskie tytuły. Bob Myers może jednak zaraz odejść z kalifornijskiego klubu, gdyż jego umowa wygasa za kilka tygodni, a jak do tej pory Wojownicy nie byli w stanie przekonać go do podpisania nowej. Kilka dni temu Shams Charania z The Athletic napisał więc, że obie strony, które ponoć nie rozmawiały w sprawie kontraktu od dłuższego czasu, coraz mocniej przygotowują się na opcję zakończenia współpracy.

W takiej sytuacji usługami architekta sukcesów Warriors na pewno będą zainteresowane inne drużyny. Wśród nich m.in. Washington Wizards, którzy w maju pożegnali się dotychczasowego szefa, czyli Tommy’ego Shepparda.

Warriors mają jednak nadzieję, że Myers da się przekonać i pozostanie w klubie. Władze drużyny z San Francisco są ponoć gotowe uczynić z 48-latka najlepiej zarabiającego menedżera w NBA. Nie da się ukryć, że zainteresowanie ze strony innych klubów działa też na korzyść Myersa w negocjacjach. Jednocześnie Warriors wierzą, że jeśli Myers ostatecznie nie przedłuży kontrakt, to nie dlatego, że pójdzie pracować dla innego klubu, a raczej po to, by móc poświęcić więcej czasu rodzinie.

Tymczasem w Waszyngtonie trwają poszukiwania nowej osoby decyzyjnej, a czasu do czerwcowego draftu coraz mniej. Jak do tej pory Wizards spotkali się z dwójką kandydatów – to Trajan Langdon (obecny generalny menedżer Pelicans) oraz Michael Winger (obecny generalny menedżer Clippers).


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments