Ciekawe doniesienia z ligowych korytarzy. Giannis Antetokounmpo podpisał już nowy kontrakt z Milwaukee Bucks, więc kibice zespołu nie mają się czego obawiać. Jednak w ostatnich miesiącach Grek złapał kontakt z Damianem Lillardem i panowie mieli nawet snuć wspólne plany.

Giannis Antetokounmpo podpisał najwyższy kontrakt w historii NBA. Umowa wejdzie w życie wraz z sezonem 2021/22. Grek pozostał lojalny wobec drużyny, która na niego postawiła i to właśnie w barwach Milwaukee Bucks chce zdobyć swoje pierwsze mistrzostwo. Co do jego intencji panowało sporo wątpliwości. Nie mamy pewności, czy Bucks zdołają zapewnić Giannisowi pomoc, której ten potrzebuje. Zawodnik mimo to postanowił dać drużynie kredyt zaufania. 

Tymczasem w eterze słychać głosy, jakoby Antetokounmpo w ostatnim czasie zawiązał relację z Damianem Lillardem – rozgrywającym i liderem Portland Trail Blazers. Tuż przed tym, gdy Giannis związał się z Bucks nową umową, wiele osób postrzegało Blazers jako mocnego kandydata do przechwycenia Greka, właśnie z powodu jego relacji z Lillardem. Panowie latem tego roku złapali dość nieoczekiwany kontakt i rzekomo poruszyli wiele ciekawych wątków.

Według Chrisa Haynesa z Yahoo Sports, gdyby Antetokounmpo ostatecznie nie podpisał przedłużenia kontraktu z Bucks, to Blazers mieliby największe szanse na jego przechwycenie. – Według moich źródeł, Giannis i Dame mocno się do siebie zbliżyli w ostatnich miesiącach. Wiele rozmawiali na temat wspólnych treningów – mówi dziennikarz. Możemy tylko przypuszczać, że to Dame przekonywał Giannisa do gry dla Blazers, a nie Giannis Lillarda do gry w Bucks. 

Lider z Portland pozostaje ikoną lojalności w NBA. Wiele razy zapowiadał, że chce spędzić całą karierę w Oregonie i nie ma powodów, byśmy jego deklaracje podważali. Jednak teraz, po podpisaniu przez Giannisa nowej umowy, przenosiny Greka do Portland byłyby bardzo skomplikowaną operacją. Wymagałyby poświęcenie przez Blazers wielu wartościowych postaci. Kto wie, co przyniesie nam przyszłość i jak wiele cierpliwości będzie miał Antetokounmpo do Bucks.

1 KOMENTARZ

  1. Kajzerek, czy wy rozumiecie znaczenie słowa ikona?
    Jeśli Lillard jest ikoną lojalności po 8 sezonach w jednym klubie, to kim są:
    Nowitzki (21), Bryant (20), Stockton (19), Duncan (19)?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here