Były skrzydłowy Los Angeles Lakers, Trevor Ariza, przyznał, że w ostatnich miesiącach ma problemy finansowe i prosi sąd o zasądzenie niższych alimentów – poinformował portal RadarOnline.com. Skrzydłowy trafił do NBA w 2004 r. i z drobnymi przerwami był w lidze do 2022 r. – w ostatnim sezonie występował w barwach Lakers, a wcześniej grał w dziewięciu innych klubach.

– Były gracz Los Angeles Lakers, Trevor Ariza, powiedział w sądzie, że jest w trakcie zmniejszania miesięcznych wydatków. Ma to związek z tym, że po zakończeniu zawodowej kariery nie jest już w stanie pozwolić sobie na „rozrzutny tryb życia” – poinformował portal RadarOnline.com. Z dokumentów sądowych, do których dotarł serwis, wynika, że Ariza zeznał, iż nie ma aktualnie stałego miesięcznego dochodu.

Ariza był w NBA przez blisko dwie dekady, w trakcie których zarobił ponad 116 mln dol., biorąc pod uwagę tylko zarobi z tytułu podpisanych kontaktów z klubami. – Ariza i jego żona są w trakcie rozwody. Bree Anderson zażądała, by były zawodnik płacił alimenty na dwójkę dzieci. Powiedziała, że świadczenie alimentacyjne powinno być wystarczające, by mogła prowadzić ekstrawagancki styl życia, do którego przyzwyczaiła się w trakcie trwania małżeństwa – pisze dalej RadarOnline.com.

W momencie, gdy byli małżeństwem, rodzina korzystała z usług prywatnych szefów kuchni i służby, jeździli samochodami marki Rolls Royce oraz kilka nieruchomości, w tym ogromną rezydencję w Playa Vista w Los Angeles. Choć Ariza twierdzi, że jego źródło dochodu wyschło, to żona wskazuje, że zawodnik zaoszczędził wiele milionów dolarów oraz dodaje, że nieruchomości, które do niego należą, mogą zostać sprzedane.

Zawodnik twierdzi, że jedynym stałym źródłem dochodu jest to pochodzące z wynajmu nieruchomości, które wyliczył na 4 tys. dol. Poinformował, że w ostatnim czasie dostał od NBA jednorazową płatność w wysokości 400 tys. dol. Ariza ma płacić miesięcznie 13 tys. dol. z tytułu alimentów na inne swoje dzieci i twierdzi, że ma też inne wysokie miesięczne wydatki, w tym 13 tys. dol. na kredyt hipoteczny, 1400 dol. na utrzymanie 8900 na opiekę nad dzieckiem, 3000 dol. na jedzenie poza domem, 800 dolarów na pranie, 14 tys. dol. na różne samochody czy 19 tys. dol. na „inne rzeczy”.

Jestem w trakcie zmniejszania miesięcznych wydatków, ponieważ jestem teraz bezrobotny i nie mogę żyć tak, jak dawniej – napisał Ariza w oświadczeniu. Na Arizę został nałożony zakaz zbliżania się do Andreson, po tym, jak żona stwierdziła, że wykorzystywał ją, gdy jeszcze byli razem i pojawiał się w jej domu bez zapowiedzi.

Jeszcze w zeszłym sezonie Ariza grał w barwach Lakers. Podpisał z nimi umowę latem 2021 r. W ostatnim sezonie na parkietach NBA skrzydłowy osiągał średnio cztery punkty, trafiając zaledwie 33 proc. rzutów z gry i 27 proc. prób zza łuku. W Lakers grał także w latach 2007-2009, wygrywając z nimi mistrzostwo NBA w 2009 r.

***

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments