Dokładnie taka kwota ma zostać zapisana w nowej umowie pomiędzy NBA i dostawcami telewizyjnymi, którzy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dogadywali szczegóły przełomowego dla sportu porozumienia. Komisarz Adam Silver miał świadomość wartości produktu, jaki reprezentuje, dlatego starał się wycisnąć z tych negocjacji absolutnego maksa.


Według ostatnich informacji na temat nowej umowy telewizyjnej, która wejdzie w życie od sezonu 2025/26, NBA porozumiała się z trzema dostawcami – NBC, ESPN oraz Amazon i jest w trakcie finalizacji zapisów kontraktowych. Umowa ma być zawarta na 11 lat i w tym czasie liga za prawa do transmitowania meczów otrzyma 76 miliardów dolarów! W ostatnich tygodniach trwały ostatnie rozmowy zmierzające do definitywnego zakończenia tej sprawy. 

O prawa do pokazywania meczów NBA walczyła również TNT, czyli telewizja, która produkuje “Inside The NBA” z Shaquillem O’Nealem, Charlesem Barkleyem, Kennym Smithem i Erniem Johnsonem. Na ten moment nic jednak nie wskazuje na to, by TNT miało zostać do pakietu praw dorzucone, co w najgorszym wypadku oznacza, że popularny kwartet po wielu latach budowania marki swojego programu, będzie musiał się ze sobą rozstać. 

Kolejnym krokiem dla NBA będzie zatwierdzenie umowy przez zarząd składający się m.in. z 30 właścicieli wszystkich drużyn. To rzekomo formalność i już w trakcie spotkania zarządu w Las Vegas zaplanowanego na kolejny wtorek ma dojść do formalnej akceptacji umowy. Następnie kontrakt zostanie wysłany do TNT, czyli telewizji, z którą NBA nie udało się porozumieć. Ma ona jednak prawo do tego, by zawetować pewne ustalenia dzięki zapisom z poprzedniego kontraktu. 

Jeżeli skorzysta z tego prawa, może spowodować powrót do rozmów i na przykład próbę przejęcia przez TNT pakietu, jaki dogadano z Amazonem. Jeśli TNT tego nie zrobi, nowa umowa z telewizjami oficjalnie zostanie przez ligę ogłoszona jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk w Paryżu. Na ten moment ESPN rocznie zapłaci za swoje prawa 2,6 miliarda, NBC – 2,5 miliarda, natomiast Amazon1,8 miliarda dolarów. Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  7 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments