Niesamowite, jak potoczyła się kariera niegdyś jednego z najlepszych obrońców w lidze. Miał walczyć z Chicago Bulls o mistrzostwo, ale kontuzja Derricka Rose’a i jego własne problemy ze zdrowiem całkowicie mu tę drogę zakłóciły.


Od kilku tygodni słyszeliśmy głosy różnych osób nawołujące do tego, by dać Joakimowi Noah szansę. W końcu Los Angeles Clippers postanowili podpisać zawodnika na 10-dniowy kontrakt. Noah ostatnie miesiące spędzał na powrocie do optymalnej formy. Brał udział w treningach różnych ekip. W końcu gdy zobaczył go Doc Rivers, postanowił dać weteranowi szansę na zbudowanie swojej pozycji przed play-offami.

Clippers czeka ciężka przeprawa w walce o mistrzostwo, dlatego każda pomoc będzie dla nich kluczowa. Noah to gracz stricte defensywny o nietypowe charakterystyce gry. W swoich najlepszych latach był postrachem rywali pod koszem i świetnym partnerem w grze pick-and-roll. Ma w sobie niespożyte pokłady energii, jednak problem polega na tym, że jego ciało tak dobrze na wysiłek nie reaguje.

Noah w ostatnich latach próbował wrócić do wielkiej formy, m.in. reprezentując Memphis Grizzlies. Za każdym razem jednak dopadało go coś, co utrudniało mu zaprezentowanie swojej faktycznej wartości. W rotacji Clippers było jedno otwarte miejsce. Zespół postanowił więc dać Joakimowi szansę. Ten może wystąpić w pięciu kolejnych meczach drużyny i jeśli zaprezentuje się dobrze, otrzyma zapewne drugi 10-dniowy kontrakt.

Noah miał zaplanowany trening z Clippers już w sierpniu ubiegłego roku, ale kontuzja spowodowała, że musiał zrezygnować. Uraz ścięgna Achillesa mógł oznaczać dla niego koniec kariery, ale zawodnik się nie poddał i wrócił do pracy. W LA dołączy pod koszem do Montrezla Harrella i Ivicy Zubaca. Może stworzyć dla sztabu szkoleniowego ciekawą opcję w układaniu match-upów. Wkrótce się okaże, czy swoją szansę Francuz wykorzysta.

Wyniki NBA: Dwie dogrywki i kontrowersja w Charlotte, 40 punktów Roziera, Nuggets lepsi od Bucks


5 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie był jednym z najlepszych nawet średnim. Ta nagroda to czysty przypadek dla Noaha. Ktoś po prostu rzucił moneta tamtego czasu. Padło na niego-trudno. Historia NBA nie takie przypadki widziała.

  2. Według mnie LAC bardzo się zbroi przed PO. Jakby nie wierzyli że KL i PG dadzą radę LBJowi. Mam nadzieję że LAL ich jednak pojedzie. Liczę na dobrą koszykówkę ! Niech wygra lepszy 🙂

    • Jak pojedzie to Kawhi znowu nawieje do innego zespołu z wymogami kogo mu mają ściągać

  3. Noah w Clippers za wiele nie pogra. Jest Zubac, jest Harrell… Wątpię by Rivers mieszał w rotacji stąd Joakimowi pozostaje rola treningowego, podkoszowego mięcha. Szkoda, bo moim zdaniem zasługuje na realną szansę. Chętnie zobaczyłbym go w Utah, Dallas czy w San Antonio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here