Polacy potrafili długimi fragmentami prowadzić z Niemcami, ale ostatecznie to gospodarze wygrywają 92:84 w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Hamburgu. Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w środę o godz. 18:30 w Lublinie, a rywalem będzie Holandia. Transmisja w TVP Sport.


Skuteczne akcje Damiana Kuliga i Mateusza Ponitki na początku spotkania sprawiały, że kadra prowadziła 8:7. Rywale ciągle byli blisko, bo świetnie grał Paul Zipser, ale to Biało-Czerwoni byli stroną przeważającą. Mogli liczyć na kreatywność poszczególnych zawodników oraz na kolejne trafienia Aarona Cela. Dzięki trójce Ponitki w ostatniej sekundzie Polacy po 10 minutach prowadzili nawet 26:20.

Dobra obrona sprawiała, że ekipa trenera Mike’a Taylora mogła grać szybciej w ataku, a w dodatku ciągle trafiała – po rzucie z dystansu Michała Sokołowskiego przewaga wzrosła więc do dziewięciu punktów. Dennis Schröder starał się zwiększyć tempo akcji Niemców, ale nie przynosiło to spodziewanych rezultatów. Biało-Czerwoni ciągle pokazywali twardą defensywę, a po rzutach wolnych Adama Waczyńskiego prowadzili nawet 12 punktami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:36.

Trener Taylor zawęził w tym spotkaniu rotację i długo stawiał na sprawdzone ustawienia. Na początku trzeciej kwarty bardzo ważne rzuty trafiał Aaron Cel, a to pozwalało naszej kadrze na utrzymywanie przewagi. Ponadto dobre wejście na parkiet zanotował Kamil Łączyński. Niezłe fragmenty w wykonaniu Daniela Theisa sprawiały, że gospodarze odrabiali straty, a po trójce Schrödera przegrywali już tylko 61:62 po 30 minutach gry.

Zawodnik Oklahoma City Thunder włączył jeszcze wyższy bieg w czwartej kwarcie i bardzo szybko sprawiał, że to jego zespół objął prowadzenie. Po późniejszej akcji Theisa ich przewaga wzrosła nawet do siedmiu punktów. Polacy nie zamierzali się poddawać – po trójkach Ponitki, Koszarka i Waczyńskiego mieliśmy ponownie remis! Rywale korzystali z tej samej broni, a Biało-Czerwoni musieli gonić wynik. Dennis Schröder w końcówce był jednak nie do zatrzymania. Ostatecznie Niemcy wygrali 92:84.

W środę o godz. 18:30 w Lublinie Polacy zagrają z Holandią. Transmisja w TVP Sport.

– Pracowaliśmy w ostatnich tygodniach bardzo ciężko, a podczas turnieju w Pradze było widać zmęczenie. Pierwsze mecze w Hamburgu też nie były najlepsze, ale dzisiaj byliśmy skoncentrowani i pokazaliśmy zespołową koszykówkę. Czasami potrzeba chwili, aby zespół się scalił, szczególnie z tak młodymi zawodnikami. Dzisiaj po raz pierwszy pokazaliśmy standardową rotację, a na boisku zobaczyliśmy konsekwencję, intensywność i zespołowość – mówił po meczu trener Mike Taylor.

źródło: Kosz Kadra

Niemcy – Polska 92:84 (20:26, 16:18, 25:18, 31:22)

Niemcy: Schröder 33, Theis 17, Zipser 10, Kleber 9, Giffey 5, Voigtmann 4, Akpinar 4, Barthel 4, Lo 3, Obst 3, Bonga 0, Thiemann 0

Polska: Ponitka 17, Waczyński 16, Kulig 14, Koszarek 9, Cel 9, Sokołowski 8, Balcerowski 6, Łączyński 5, Gruszecki 0, Hrycaniuk 0, Wojciechowski 0

System rozgrywek Mistrzostw Świata i zasady awansu na Igrzyska Olimpijskie

Kluby NBA pytają o Polaka! Ma szanse zostać następcą Gortata!
1 KOMENTARZ

  1. Brak M.Lampego pod koszem…szkoda, że ambicje pozasportowe wzięły górę i dziw bierze, że dla sportowca nie jest ważna gra w reprezentacji..brak honoru sportowego, brak dumy narodowej tylko kasa, kasa, kasa…mimo, że cenie umiejętności Lampego to takich jak on to gnał bym boso po szkle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here