Kevin Durant, LeBron James i Anthony Davis mogą spać spokojnie. Ich koledzy z reprezentacji USA zapewnili im awans na Igrzyska Olimpijskie… Żartujemy, Gregg Popovich wszystkim, którzy zrezygnowali może utrzeć nosa. Którym reprezentacjom udało się wywalczyć promocję na przyszłoroczne IO? 

Druga runda Mistrzostw Świata dobiegła końca, a to oznacza, że kilka drużyn może już planować swój wyjazd do Tokio latem przyszłego roku. To właśnie w stolicy Japonii odbędą się kolejne letnie Igrzyska Olimpijskie. Kilka koszykarskich reprezentacji zapewniło sobie już udział w tej imprezie, w tym rzecz jasna Amerykanie, którzy do ćwierćfinału awansowali nie ponosząc porażki.

Przed rozpoczęciem MŚ, tylko Japonia – jako gospodarz – miała zagwarantowany udział w turnieju Igrzysk. Reszta musiała o awans powalczyć. Poprzez turniej w Chinach swoje miejsce na IO przypieczętuje siedem kolejnych drużyn – dwie z Ameryk, dwie z Europy, jedna z Azji, jedna z Afryki i jedna z Australii i Oceanii. Pozostałe zostaną wyłonione w turniejach.

Do wzięcia nadal pozostały dwa miejsca drużyn z Europy – chętnych jest sporo, ponieważ oprócz Polaków są Hiszpanie, Serbowie, Czesi oraz Francuzi. Za to z Ameryk swój udział zapewniły sobie kadry Argentyny oraz USA. Pewna udziału jest także rewelacyjnie spisująca się na turnieju MŚ Australia. Znamy także awansujących z Azji – Iran oraz Afryki – Nigeria. Dwa ostatnie miejsca przypadną na ekipy ze Starego Kontynentu.

Po zakończeniu MŚ, w turniejach reprezentacje powalczą o cztery ostatnie miejsca. Te odbędą się tuż przed rozpoczęciem Igrzysk. – Z uwagi na odświeżenie formatu i konieczność kwalifikacji, cieszę się, że nam się to udało. Nie chcesz tego robić każdego kolejnego roku, bo to meczące – skomentował Gregg Popovich, który na MŚ zabrał kadrą okrojoną z największych gwiazd NBA.

Kosz w TV (10.09 – 16.09): Tydzień z Mistrzostwami Świata!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj