Co po zwycięskim meczu z Wenezuelą mówili Adam Hrycaniuk i Adam Waczyński?

Adam Hrycaniuk rozegrał świetne spotkanie. Środkowy wyszedł w pierwszej piątce i pokazywał ogromne możliwości w polu trzech sekund. Kadrowicz ostatecznie zdobył 10 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty.

– Rywale czekali na moment, w którym nas swoim atletyzmem “zniszczą”. Postawiliśmy się i odpowiedzieliśmy tym samym. Walka była więc kluczowa. Istotna była też dobra gra w ataku, potrafiliśmy rozbić ich obronę na pick’n’rollach, a Mateusz Ponitka bardzo fajnie ścinał. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – podkreślał Hrycaniuk.

Reprezentacja mogła liczyć również na swojego kapitana. Adam Waczyński tym razem zdobył 13 punktów, zanotował dwie trójki i ani razu nie pomylił się w rzutach wolnych.

– Wspaniałe spotkanie, zagraliśmy konsekwentnie. Wszystkie założenia, które sobie przed meczem wyszczególniliśmy, staraliśmy się wykonywać. Nie było łatwo, bo Wenezuela to bardzo fizyczny zespół. Na początku nas trochę zaskoczyli dobrą skutecznością za trzy, ale z czasem łamali się. My przede wszystkim graliśmy dużo lepiej jeśli chodzi o agresywność – dzięki temu nie trafiali już tak łatwo z różnych pozycji. Zagraliśmy twardo do końca – starali się nas wyprowadzić z równowagi staniem na całym boisku, obroną, ale graliśmy bardzo mądrze – mówi Waczyński.

Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni zagrają w poniedziałek o godz. 14:00, a rywalem będą gospodarze mundialu. Transmisja w TVP2 i TVP Sport.

źródło: Kosz Kadra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj