Przed wielkim finałem, mecz pomiędzy tymi najbardziej niezadowolonymi. Australia w półfinale po dwóch dogrywkach uległa Hiszpanii, z kolei Francja nie sprostała sile Argentyny. Na otarcie łez do zdobycia został brąz i ostatecznie padł on łupem Francuzów, którzy lepiej rozegrali końcówkę tego starcia. 


FRANCJA – AUSTRALIA 67:59

STATYSTYKI

– Obie drużyny rozczarowane, ale obie zmotywowane, by zakończyć turniej w Chinach miłym akcentem i zapisać na swoje konto medal Mistrzostw Świata. Po trójce Arona Baynesa, Australia wyszła na prowadzenie 13:6 i to Boomers lepiej egzekwowali w pierwszych fragmentach spotkania. Francja w 13 minut gry zdobyła tylko 13 punktów, a liderzy jakby uśpieni.

– Australijczycy opierali swoją siłę na grze pick-and-roll z wykorzystaniem Andrew Boguta, który w środku był dla rywali bezlitosny. Taka gra była jednak dla Aussies bardzo kosztowna, gdyż szybko tracili energię. Dobrze rozpoczęli trzecią kwartę wychodząc na dwucyfrowe prowadzenie, ale wtedy Vincent Collet poprosił o czas, który odmienił losy spotkania.

– Po serii 8:0 i ważnych punktach Nando De Colo, strata Les Bleus zmalała do 2 punktów. Zaraz na starcie czwartej kwarty osobisty run 5:0 De Colo wyprowadził jego drużynę na prowadzenie 50:46. Boomers z każdą minutą tracili siły i popełniali błędy w defensywie dając rywalowi sporo miejsca do pracy. Francuzi złapali wiatr w żagle, ale nie mogli stracić koncentracji.

– Na 4 minuty przed końcem po punktach Evana Fourniera Francuzi prowadzili 54:53. Końcówka zapowiadał się więc bardzo interesująco. Gdy Rudy Gobert zdobył swoje pierwsze oczka i wyprowadził Trójkolorowych na 4-punktowe prowadzenie, trener Australii musiał poprosić o przerwę na żądanie. Błąd w koźle Patty’ego Millsa i trójka Andrew Albicy’ego przypieczętowały zwycięstwo ekipy Vincenta Colleta.

– 19 punktów Nando De Colo, 16 oczek Evana Fourniera. 17 oczek Joe Inglesa i 15 punktów Patty’ego Millsa. Aussies kończą turniej bez medalu, co jest dla nich dużym rozczarowaniem biorąc pod uwagę, że Amerykanie nie przeszli ćwierćfinału.

fot. fiba.basketball

Przygoda życia dla Mateusza PonitkiSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments