Polacy wygrali dzisiaj obydwa spotkania. Niestety komplet zwycięstw mieli również nasi najwięksi rywale przez co nasza reprezentacja musiała pożegnać się z turniejem.

Po pechowej niedzieli nasi reprezentanci mieli jeszcze matematyczne szanse na awans z grupy. Aby Polacy mogli myśleć o ćwierćfinale musieli wygrać obydwa wtorkowe mecze licząc, że wyżej notowani Ukraińcy zaliczą dwie porażki. Innym wariantem był też brak wygranej Kataru do końca rozgrywek fazy grupowej. O ile Polacy wywiązali się ze swojego zadania perfekcyjnie, o tyle Katarczycy i Ukraińcy zagrali całkowicie nie po naszej myśli. Tym samym Biało-Czerwoni zajęli 3. miejsce w grupie i pożegnali się ostatecznie z turniejem Mistrzostw Świata.

Estonia – Polska 13:18

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale później Polacy zaczęli wykorzystywać swoje warunki fizyczne. Po trafieniu z dystansu Dawida Bręka Biało-Czerwoni prowadzili 6:2, a następnie ich przewaga wzrosła do pięciu punktów, a dobrze spisywał się Arkadiusz Kobus. Kolejny rzut Bręka dał prowadzenie 11:4, a to pozwalało naszemu zespołowi na kontrolowanie sytuacji. Ostatecznie kadra wygrała 18:13.

Sri Lanka – Polska 10:22

Polacy od początku starali się być stroną przeważającą, chociaż rywale starali się być blisko. Nie do zatrzymania pod samym koszem był jednak Przemysław Rduch, a po dwóch z rzędu trafieniach z dystansu Dawida Bręka było już 11:4. Biało-Czerwoni notowali mnóstwo przechwytów i bez problemów kontrolowali sytuację. Po trafieniu Szymona Rducha Polacy wygrali 22:10.

Wtorkowe wyniki grupy C:

Ukraina – Katar 21:20
Ukraina– Estonia 22:11
Katar – Sri Lanka 20:4
Polska- Estonia 18:13
Polska- Sri Lanka 22:10

Końcowa Tabela:

1. Ukraina 4-0, +31
2. Katar 3-1, +28
3. Polska 2-2, +9
4. Estonia 1-3, -8
5. Sri Lanka 0-4, -60

Koniec Mistrzostw Świata nie oznacza jednak dla naszej Kadry początku wakacji, bowiem Polacy prosto z Nantes udają się do Andory, gdzie przez najbliższy weekend będą trwać eliminacje do lipcowych Mistrzostw Europy. Biało- Czerwoni zagrają w grupie B. Ich rywalami będą Czesi oraz Łotysze. Do ćwierćfinału awansują dwa pierwsze zespoły, a miejsce na ME uzyska sześć najlepszych drużyn turnieju kwalifikacyjnego. Będzie to idealna okazja, aby odegrać się za nieco krótkie Mistrzostwa Świata.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj