Niezbyt szczęśliwie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata 3×3 dla Polaków. Nasi reprezentanci najpierw ulegli Ukraińcom 15:21, a następnie Katarczykom 17:19 (po dogrywce).

Reprezentanci Polski rozegrali pierwsze dwa spotkania w trakcie kilkudziesięciu minut. Niestety, rywale w obydwóch przypadkach okazali się silniejsi. Małym pocieszeniem jest fakt, iż zarówno drużyna Kataru jak i Ukrainy wygrały dzisiaj wszystkie spotkania, plasując się odpowiednio na miejscu pierwszym oraz drugim.

Polska – Ukraina 15:21

Rywale rozpoczęli od prowadzenia 5-1, a Polacy mieli spore problemy w rzutach z dystansu. Dopiero później niemoc Biało-Czerwonych w tym elemencie przerwał Dawid Bręk. Ten sam zawodnik następnie doprowadził nawet do remisu po 11 na trzy minuty przed końcem spotkania. W ostatnich akcjach Ukraińcy ponownie świetnie rzucali za dwa punkty i szybko odskoczyli, wygrywając cały mecz 21:15.

Polska – Katar 17:19 po dogrywce

Polacy bardzo dobrze weszli w ten mecz i po trafieniach Szymona Rducha prowadzili nawet 5:1. Katar dość szybko doprowadził do remisu po 9, ale po kolejnej akcji Arkadiusza Kobusa Biało-Czerwoni znowu mieli trzypunktową przewagę. Rywale ciągle walczyli o lepszy wynik, a na półtorej minuty przed końcem wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie po 10 minutach gry mieliśmy remis po 17, więc o wyniku zadecydowała dogrywka. Obie drużyny nastawiły się na rzuty z dystansu – wcześniej taki rzut udał się Katarczykom i to oni wygrali 19:17.

Dwie przegrane i bilans 0-2 oznaczają, że Polacy mają już tylko matematyczne szanse na awans z grupy. Aby pojawić się w ćwierćfinale nasi reprezentanci musieliby wysoko wygrać pozostałe mecze z Estonią i Sri Lanką licząc, że aktualnie wyżej notowani Ukraińcy zaliczą dwie porażki. Innym wariantem jest brak wygranej Kataru do końca rozgrywek fazy grupowej, ale po tym jak na razie radzą sobie Lankijczycy w tym turnieju szanse są raczej mizerne.

5. Sri Lanka 0-2, -32

Następne spotkania Polacy rozegrają już we wtorek. Pierwszy mecz, z Estonią rozpocznie się o godz. 14.40, a drugi ze Sri Lanką o godz. 17.40. Trzymajmy kciuki za naszych!