W hicie 26. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał przed własną publicznością drużynę Stelmetu BC Zielona Góra 81:68. Po tym meczu obie ekipy mają w tabeli ligowej taki sam bilans.


Anwil Włocławek – Stelmet BC Zielona Góra 81:68

Przez pierwsze trzy minuty spotkania padły zaledwie 4 punkty, wszystkie dla drużyny przyjezdnej. Udanymi akcjami popisali się Thomas Kelati oraz Vladimir Dragicević. Włocławianie szybko zaczęli jednak punktować i po skutecznych akcjach Josipa Sobina i Pawła Leończyka prowadzili już różnicą 5 punktów, a trener Artur Gronek musiał poprosić o przerwę. Gospodarze utrzymywali skuteczną grę w ataku, dokładając twardą obronę i po dziesięciu minutach prowadzili różnicą 9 punktów. Drugą odsłonę spotkania ponownie lepiej rozpoczęli włocławianie. Najpierw za dwa trafił James Washington, a chwilę później za trzy przymierzył Tyler Haws. Goście nie mogli przedrzeć się przez kapitalną defensywę włocławian i o kolejną przerwę poprosił trener Artur Gronek. Po powrocie jednak to wciąż gospodarze kontrolowali przebieg gry i to oni prowadzili po pierwszej połowie 45:30.

Trzecią kwartę podopieczni trenera Igora Milicicia rozpoczęli od mocnego uderzenia. Spod kosza trafił Josip Sobin, a z dystansu przymierzył Toney McCray i przewaga wzrosła do 20 oczek. Przewaga gospodarzy nie topniała, a kolejne punkty dorzucali Michał Chyliński i Fiodor Dmitriew. W ekipie przyjezdnych dorobek punktowy powiększał Nemanja Djurisić. Po jego kolejnych punktach i trójce Łukasza Koszarka przewaga gospodarzy stopniała do 12 punktów. W decydującej odsłonie spotkania włocławianie utrzymywali bezpieczną przewagę, którą udało się obronić do końca, dzięki czemu Anwil wygrał i zrównał się bilansem z ekipą z Zielonej Góry.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Josip Sobin, który zdobył 15 punktów i miał 11 zbiórek. Wśród gości najlepiej spisał się Łukasz Koszarek, zdobywca 15 punktów.Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments