W poniedziałek 25 lutego w ERGO ARENIE reprezentacja Polski zagra ostatni mecz w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Na kibiców czekać będą dodatkowe atrakcje. O godz. 18:00 wystąpią Kamil Bednarek i Roksana Węgiel. Mecz rozpocznie się o 20:30 i będzie transmitowany w TVP Sport i TVP1.


Reprezentacja Polski po 52 latach przerwy ma szansę na awans do Mistrzostw Świata. Do tego potrzebne będzie prawdopodobnie jedno zwycięstwo w dwóch ostatnich meczach – na wyjeździe z Chorwacją lub w ERGO ARENIE z Holandią.

– Wiem, że organizując ten historyczny mecz w Gdańsku, realizujemy plan prezydenta Pawła Adamowicz, o którym wielokrotnie rozmawialiśmy. Chcemy, żeby w ERGO ARENIE pojawił się komplet widzów, bo kadra stoi przed historyczną szansą awansu do Mistrzostw Świata w Chinach w tym roku – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki.

Reprezentacja Polski pokonała już Holandię na wyjeździe 105:78. Rywale Biało-Czerwonych mają jednak w składzie m.in. Charlona Kloofa z UCAM Murcia, Yannicka Franke, czy też podkoszowego Thomasa Van Der Marsa. W tych kwalifikacjach Holendrzy potrafili już wygrywać z Włochami i Chorwatami.

Wstępem do tego ważnego spotkania będą występy gwiazd. Na scenie ERGO ARENY od godz. 18:00 zobaczymy Roksanę Węgiel, dla której 2018 rok był bardzo udany – piosenkarka wygrała 16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz program The Voice Kids. Po niej swoje największe przeboje zaprezentuje Kamil Bednarek z zespołem.

– Występ Roksany Węgiel to tylko początek atrakcji, bo ta młoda utalentowana artystka będzie poprzedzała show innej gwiazdy – Kamila Bednarka. Jestem pewny, że wypełnimy po brzegi ERGO ARENĘ, bo zależy nam na tym, żeby kadra miała jak największe wsparcie. Nie możemy zapomnieć o co walczymy – o awans do Mistrzostw Świata. Ostatni raz nasi zawodnicy grali na mistrzowskiej imprezie 52 lata temu. Bądźcie wszyscy tam z nami – podkreślił Piesiewicz.

Ceny biletów, obejmujących zarówno koncert, jak i mecz rozpoczynają się od 29 złotych (ulgowe) i 49 złotych (normalne). Dostępne są na stronie eBilet.pl

Reprezentacja Polski tylko raz występowała na Mistrzostwach Świata – w 1967 roku w Urugwaju. Wtedy drużyna prowadzona przez słynnego trenera Witolda Zagórskiego zajęła wysokie 5. miejsce. Podczas tej imprezy Biało-Czerwoni wygrali cztery z dziewięciu meczów, a najlepszym strzelcem całych mistrzostw został Bohdan Likszo. Drugie miejsce w tej klasyfikacji miał Mieczysław Łopatka – wybrany później do najlepszej piątki turnieju.

Na Mistrzostwach Świata w 2019 roku w Chinach zagra 12 najlepszych drużyn z Europy. Aby dostać się na tę imprezę trzeba przejść przez dwie fazy grupowe. W pierwszej nasza kadra zajęła drugie miejsce, tuż za Litwą. W drugiej zajmuje obecnie trzecią lokatę – ostatnią premiowaną awansem. W turnieju zagra także pięć zespołów z Afryki, siedem z obu Ameryk siedem z Azji, a także gospodarz – Chiny.

Wyniki dotychczasowych meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata:

Polska – Węgry 70:60 (Ponitka 17 – Perl 18)
Litwa – Polska 75:55 (Bendzius 18 – Koszarek 12)
Polska – Kosowo 90:62 (Gruszecki 18 – Berisha 23)
Węgry – Polska 64:57 (Perl 16 – Ponitka 20)
Polska – Litwa 61:79 (Ponitka 16 – Sabonis 17)
Kosowo – Polska 70:103 (Kastrati 21 – Gruszecki 21)
Włochy – Polska 101:82 (Della Valle 28 – Slaughter 28)
Polska – Chorwacja 79:74 (Waczyński 21 – Bogdanović 22)
Holandia – Polska 78:105 (Kloof 21 – Cel 20)
Polska – Włochy 94:78 (Lampe 22 – Aradori, Abass 13)
Chorwacja – Polska, 22.02.2019 r.
Polska – Holandia, 25.02.2019 r., ERGO ARENA Gdańsk

źródło: koszkadra.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here