Po wielkim zwycięstwie Denver Nuggets nad Toronto Raptors, trener Bryłek nawet nie myśli o handlowaniu swoim pierwszoroczniakiem – Nikolą Jokiciem. Podkoszowy trafił do drużyny z 41 numerem draftu 2014, jednak ostatni sezon rozegrał jeszcze w Europie. Właśnie tam został wynaleziony przez polskiego skauta, Rafała Jucia.

W zwycięstwie nad Dinozaurami, Nuggets przerwali passę 11 zwycięstw ekipy z Kanady. Do tego 20-letni Jokić pobił najlepsze swoje statystyki z meczu przeciwko San Antonio Spurs (23 punkty i 12 zbiórek) , uzyskując 27 punktów i 14 zbiórek. Tym samym zaliczył swoje czwarte double-double w ostatnich pięciu spotkaniach.

Trener Mike Malone nie szczędził po meczu komplementów na temat młodego gracza. – Nie wymieniłbym go za nikogo w świecie! Jest niesamowity! – powtarzał szkoleniowiec na konferencji prasowej.

Zwycięstwo nad Raptors było dla zespołu z Denver 19. w tym sezonie. Dzięki swojej grze, Nuggets są jedną z największych niespodzianek Konferencji Zachodniej, albowiem zespół, który miał walczyć o jak najlepszy wybór w Drafcie 2016 wciąż liczy się w walce o Play Offy.

– Miłym zaskoczeniem byłby awans do fazy Play Off. Trzeba powiedzieć, że Zachód w NBA się bardzo mocno wzmocnił. Będziemy na pewno starali się wygrać każdy mecz, nie będziemy odpuszczać. Tak jak wspominałem mamy młodych zawodników, ten sezon będzie dla nich wielką szansą. Mamy też nowego trenera, tak więc wszystko trochę potrwa, zanim cała drużyna się zgra – mówił przed sezonem Rafał Juć.

Wybrany w Drafcie 2014 roku z 41 numerem Jokić notuje w swoim debiutanckim sezonie w NBA średnio 9,2 punktu oraz 5,7 zbiórki. Na parkiecie spędza niecałe 20 minut, lecz z każdym meczem pokazuje, że zasługuje na więcej. Warto zwrócić uwagę na statystykę PER36, w której to młodym podkoszowy ma bardzo imponującą linijkę – 16,9 punktu, 10,5 zbiórki, 3,4 asysty, 1,8 przejęcia oraz 1 blok na mecz. Być może Rafał Juć odkrył jeden z największych europejskich talentów w Europie…