Polski Cukier Toruń podołał bardzo ciężkiemu zadaniu i na obcym terenie pokonał Movistar Estudiantes Madryt 84:69. Tym samym podopieczni Dejan Mihevca awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji Koszykarskiej Ligi Mistrzów!

Movistar Estudiantes Madryt – Polski Cukier Toruń 69:84 (23:21, 16:26, 15:14, 15:23)

Movistar Estudiantes: Perl 19, Caner-Medley 15, Janković 10, Clavell 9, Arteaga 7, Cook 4, Brizuela 3, Suton 2, Hakanson 0, Vicedo 0

Polski Cukier: Gruszecki 22, Mbodj 14, Sulima 13, Diduszko 8, Śnieg 7, Cel 7, Perka 6, Lowery 5, Wiśniewski 2

Tak jak się można było spodziewać – początek spotkania był bardzo wyrównany. Goście potrafili wychodzić na minimalne prowadzenie m.in. dzięki trafieniu Roberta Lowery’ego, ale akcja 2+1 Zoltana Perla ustawiła wynik po 10 minutach na 23:21 dla rywali. W drugiej kwarcie torunianie pokazali swoje ofensywne możliwości. Bardzo dobrze radzili sobie Bartosz Diduszko oraz Aaron Cel, a Polski Cukier budował przewagę. W ważnych akcjach nie zawodził Lowery, a ekipa trenera Dejana Mihevca wygrywała po pierwszej połowie 47:39.

Polski Cukier w tym momencie odrobił straty z pierwszego meczu (przegrał wtedy 60:68), ale ciągle musiał walczyć o lepszy rezultat. Estudiantes nie dawał za wygraną i zbliżał się nawet na cztery punkty. Goście znowu uciekali, a po trafieniach Aleksandra Perki i Krzysztofa Sulimy po 30 minutach było 61:54. W czwartej kwarcie po rzutach Karola Gruszeckiego i Perki przewaga zespołu z Energa Basket Ligi wzrosła do 17 punktów. Ekipa z Madrytu walczyła do samego końca, ale w końcówce torunianie trafiali rzuty wolne – dzięki temu zwyciężyli 84:69 i awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Już w poniedziałek w Toruniu Polski Cukier zagra z niemiecką ekipą Medi Bayreuth.