NBA: Kuzma nie chce być w cieniu LeBrona i Davisa

3
4390

Dobry miniony sezon spowodował, że Kyle Kuzma zyskał ogromną wartość w oczach Los Angeles Lakers. Zarząd zaufał mu do tego stopnia, że za wszelką cenę bronił zawodnika przed transferem i uczynił kluczowym elementem wzmacniającej się rotacji. 


To zawodnik, który potwierdził swój potencjał. Wybił się na tle młodych gwiazd, które promował Magic Johnson i zapewnił sobie w Los Angeles Lakers przyszłość. O transferze Anthony’ego Davisa dowiedział się będąc w Szanghaju. Wystraszony odebrał telefon od agenta, który ostatecznie przekazał mu dobre wieści. Lakers stoją przed zupełnie nowym rozdaniem. W sezonie 2019/2020 będą walczyć o mistrzostwo. Poprzeczka dla Kuzmy znacząco się podniosła.

– Nie czuję wielkiej presji. Wierzę, że mogę być gwiazdą tej drużyny – mówi Kuzma. – Bardzo dużo pracuje i mój postęp odpowiada na wszelkie pytania. Z roku na rok notuje progres i mam zamiar utrzymać ten trend – podkreśla przed swoim kolejnym sezonem w barwach Lakers. – W zeszłym roku nie rzucałem najlepiej, a nadal zdobywałem średnio 20 punktów na mecz. Jeśli to poprawie i utrzymam dobry poziom w defensywie, mogę być trzecią gwiazdą – dodaje.

Ale jeszcze przed zadaniami w LA, Kuzma pojedzie z kadrą USA na Mistrzostwa Świata, co jest dla niego sporą nobilitacją. 24-latek powoli wkracza w najlepszy okres swojej kariery i w Chinach może potwierdzić, że stać go na to, by na stałe zagościć  w składzie Gregga Popovicha. Zaraz po zakończeniu turnieju dołączy na obóz przygotowawczy Lakers, choć zapewne dostanie więcej czasu na regeneracje. Jak dla Kyle’a będzie wyglądała współpraca z dwójką.

– Nigdy nie byłem graczem, który dominował na piłce – kontynuuje Kuzma. – Zawsze grałem bez piłki. [Z Jamesem i Davisem] będę miał sporo otwartych rzutów. Musze zaufać całemu procesowi, jaki przeszedłem latem. Muszę po prostu wykorzystywać te szanse – kończy.

MŚ: Gobert stawia Francji jeden cel!Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dzejkob
Dzejkob
9 sierpnia 2019 15:10

Zobaczymy , jak nie zatrybi to go wymienią szybko. Ale ma szansę na 18-20 punktów na mecz.

hakeem_
hakeem_
9 sierpnia 2019 15:36

A ten jakiś Larry Baller gdzie teraz gra? Musze sobie sprawdzić. Podobno miał być gwiazdą jak Jordan. Przynajmniej tak wył jego ojciec.

Bobby_Peru
Bobby_Peru
9 sierpnia 2019 17:43

Z taką fryzurą nie ma szans żeby pozostał w cieniu.