Kolejny tydzień rozgrywek przyniósł bardzo dobre występy Mateusza Ponitki i Pawła Kikowskiego. Ponadto Marcin Gortat walczy w play-off NBA, a Damian Kulig grał w Final Four Basketball Champions League.

Aaron Cel (Gravelines Dunkierka, Francja)

Drużyna Cela rozegrała ostatnio dwa mecze. Najpierw przegrała z Pau-Lacq Orthez 83:94 (4 zbiórki Polaka w 21 minut gry), a później musiała uznać wyższość Le Portel 62:75 (4 punkty, 5 zbiórek kadrowicza). Gravelines Dunkierka spadła na 10. miejsce w tabeli ligi francuskiej.

Tomasz Gielo (Joventut Badalona, Hiszpania)

Joventut Badalona przegrał w minionej kolejce aż 45:81 z ekipą Baskonia Vitoria Gasteiz. Tomasz Gielo zanotował w tym meczu 2 punkty i 5 zbiórek w 14 minut spędzonych na parkiecie. Drużyna Polaka zajmuje 13. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej.

Squad ready for that flight✈️ Game tomorrow @ Baskonia, let’s get it! ??? #ForçaPenya #Brodies #TakeOff

Post udostępniony przez Tomasz Gielo (@tgielo12)

Marcin Gortat (Washington Wizards, Stany Zjednoczone)

Wizards wygrali dwa kolejne spotkania z Atlanta Hawks – najpierw 103:99 (5 punktów, 10 zbiórek i 3 bloki Gortata), a następnie 115:99 (2 punkty, 7 zbiórek i 3 asysty środkowego). Kolejnym rywalem drużyny Polaka jest Boston Celtics. Ekipa z Waszyngtonu musiała uznać wyższość rywali w pierwszym meczu 123:111 (16 punktów, 13 zbiórek, 4 asysty Marcina Gortata).

Paweł Kikowski (Betaland Capo d’Orlando, Włochy)

Mimo świetnego występy Polaka – 20 punktów i 2 zbiórki – ekipa Betaland Capo d’Orlando przegrała z Enel Brindisi 75:87. Zespół Pawła Kikowskiego zajmuje dziewiąte miejsce w lidze włoskiej i ma jeszcze szansę na awans do fazy play-off.

Damian Kulig (Banvit, Turcja)

Banvit w miniony weekend rywalizował w Final Four rozgrywek Basketball Champions League. W półfinale drużyna Damiana Kuliga wygrała 83:74 z AS Monaco, a on sam zdobył 7 punktów, 6 zbiórek i 2 bloki. W wielkim finale drużyna Polaka musiała jednak uznać wyższość Iberostaru Teneryfa 59:63. Kadrowicz zanotował 13 punktów i dwie zbiórki.

Adam Łapeta (Lietuvos Rytas Wilno, Litwa)

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Lietuvos Rytas wygrał z Pieno Zvaigzdes Poswol 88:79, a Łapeta zdobył 4 punkty i zbiórkę w 5 minut gry. Zespół z Wilna rozpoczął też fazę play-off, w której gra z tą samą ekipą. W meczu nr 1 zwyciężył 106:73, a Polak w 9 minut zanotował 11 punktów i 2 bloki.

Mateusz Ponitka (Pinar Karsiyaka, Turcja)

Pinar Karsiyaka pokonał niedawno ekipę Demir Insaat Bykcekmece 84:78. Mateusz Ponitka rozegrał świetne spotkanie – zanotował na swoim koncie 19 punktów, dwie zbiórki i trzy asysty w 33 minuty spędzone na parkiecie. Jego zespół utrzymuje się na siódmym miejscu w lidze tureckiej.

A.J. Slaughter (Strasbourg IG, Francja)

Drużyna Slaughtera wygrała ostatnio z Hyeres Toulon 78:68, a reprezentant Polski zanotował 5 punktów, 2 zbiórki i asystę w 15 minut gry. Strasbourg jest obecnie na trzecim miejscu w lidze francuskiej.

Adam Waczyński (Unicaja Malaga, Hiszpania)

Unicaja niedawno pokonała ekipę ICL Manresa 91:75, a Adam Waczyński zanotował 8 punktów i 2 zbiórki. Drużyna reprezentanta Polski zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze hiszpańskiej.

Jakub Wojciechowski (Vanoli Cremona, Włochy)

Vanoli Cremona tym razem przegrała z Openjobmetis Varese 75:78. Jakub Wojciechowski zdobył 3 punkty w 11 minut spędzonych na parkiecie. Jego drużyna zajmuje ostatnie, szesnaste miejsce w lidze włoskiej.

Źródło: Koszkadra.pl