Kapitan reprezentacji Polski rozwiązał kontrakt z Zenitem St. Petersburg! To oznacza, że Mateusz Ponitka opuszcza Rosję. W ostatnim czasie spadła na niego fala krytyki za powrót do rosyjskiego zespołu po “krótkich wakacjach”. W przyszłym tygodniu ma odpowiedzieć na pytania dziennikarzy.

Wokół Mateusza Ponitki zrobiło się głośno, gdy na profilu Zenita St. Petersburg pojawiła się informacja, iż reprezentant Polski wraca do zespołu “po krótkich wakacjach”. Z uwagi na trwającą inwazję Rosji na Ukrainę, Ponitce mocno się za tą decyzję oberwało. Padały komentarze sugerujące, że zawodnikowi nie przeszkadza zarabianie pieniędzy w Klubie wspieranym przez reżim Władimira Putina. 

W międzyczasie jednak doszły do nas informację, że problemem jest kontrakt zawodnika oraz brak pomocy ze strony FIBA. Rzekomo zerwanie umowy z Zenitem oznaczało konieczność zapłaty ogromnej kary finansowej, na którą kapitan reprezentacji Polski nie mógł sobie pozwolić. Trwały jednak rozmowy i dzisiaj Zenit oficjalnie potwierdził, że Mateusz żegna się z Klubem. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. 

Na profilu KoszKadra pojawiła się z kolei informacja, że Ponitka jest już w Polsce i za kilka dni będzie gotowy, by odpowiedzieć na pytania dziennikarza. W całej sprawie jest wiele znaków zapytania, więc nie mamy wątpliwości, że pytań do Ponitki będzie sporo. Koniec końców dobrze, że udało się rozwiązać sytuację. Wizerunek Ponitki mocno w ostatnim czasie ucierpiał. Zawodnik podjął jednak słuszną decyzję. Kontynuowanie gry w Zenicie prawdopodobnie wykluczyłoby go z możliwości reprezentowania swojego kraju. 

Na razie nie znamy ani szczegółów dotyczących negocjacji w sprawie zerwania kontraktu, ani szczegółów dotyczących przyszłości Ponitki. Niewykluczone, że dowiemy się więcej przy okazji planowanej konferencji prasowej. Większość kibiców śledzących basket w Polsce dobrze zareagowała na decyzję Mateusza. Niektórzy z kolei nie wierzą w szczerość intencji naszego kapitana. Pozostaje poczekać na to, co sam będzie miał w tej sprawie do powiedzenia.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments