Niedobre wieści przypłynęły do nas z Półwyspu Iberyjskiego. Kontuzji nabawił się kapitan reprezentacji Polski, Adam Waczyński.

Jak oficjalnie poinformował hiszpański klub, podczas wtorkowego treningu Malagi nasz kapitan nabawił się urazu lewej łydki. W związku z tym reprezentant Polski nie pojechał na mecz z zespołem UCAM CB Murcia zostając w Maladze, gdzie czekają go dalsze badania oraz oczywista rehabilitacja. Nie wiadomo jednak ile dokładnie będzie trwał okres rekonwalescencji. Szacuje się, że może potrwać około miesiąca. Wszystko wskazuje na to, iż Polak najprawdopodobniej nie wystąpi już podczas obecnych rozgrywek, które mimo to może zaliczyć do bardzo udanych. Waczyński zdobył m.in. tytuł Eurocup będąc pewnym starterem drużyny. Polak rozegrał 30 spotkań w lidze ACB oraz 22 we wspomnianym turnieju Eurocup. Przez 19 minut spędzanych średnio na parkiecie zawodnik notował 7.7 punktu trafiając przy tym 43.8 % zza łuku.

Miejmy nadzieję, że Adam wróci w pełni zdrowia na letnie przygotowania do Eurobasketu. Trzymamy kciuki za jego szybki powrót do zdrowia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj