23 zwycięstwa i 43 porażki kontra 52 zwycięstwa i 14 porażek. Oto obecny bilans dwunastej drużyny wschodu i pierwszej drużyny zachodu jak i całej ligi. Jak na utytułowane Chicago Bulls wynik niezbyt optymistyczny, a zbliżający się dużymi krokami finisz rozgrywek zasadniczych pokazuję, że udział Byków w tegorocznych Play-off staje się coraz mniej realny. Rakiety natomiast wyrastają na głównego faworyta w walce o tytuł najlepszej drużyny NBA już w tym sezonie.


Zgoła odmienne nastroje panowały w Chicago przed ponad dwudziestoma laty. W sezonie 1995/96 Houston Rockets walczyli o trzecie z rzędu mistrzostwo NBA. Natomiast zdobywając mistrzostwo w 1996, jak się później okazało, Chicago Bulls mieli rozpocząć  drogę do zdobycia kolejnego Three Peat – wygrania trzech sezonów z rzędu.

W ramach Świątecznych Wspomnień zapraszamy na kolejny powrót do przeszłości. Wystarczy tylko nadmienić nazwiska starterów. Robert Horry, Mario Ellie, Hakeem Olajuwon, Chucky Brown, Kenny Smith a naprzeciw nich Scottie Pippen, Michael Jordan, Dennis Rodman, Luc Longley, Ron Harper.

3 stycznia 1996 Houston RocketsChicago Bulls

komentarz Ryszard Łabędź i Włodzimierz Szaranowicz

autor: Andrzej Bies

[ot-video][/ot-video]

Nowa promocja w oficjalnym sklepie Nike – KONIEC ZIMY!

2 KOMENTARZE

  1. dzięki za kolejne przypominki. choć tym razem przyznaję,że nie oglądałem tamtego meczu. aż mi wstyd… tym bardziej fajnie się oglądało dziś. p.s. szaran hejhej tu enbiej, szaran na igrzyskach, szaran komentuje skoki… oszaranieć idzie. lodówki dziś nie otwieram !!

  2. W artykule jest pomyłka, w sezonie o którym mowa byki przegrały 10 spotkań więc raczej chodzi o sezon 94/95.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here