Marcin Gortat i Russell Westbrook z Oklahoma City Thunder zostali wybrani najlepszymi graczami minionego tygodnia w NBA. Washington Wizards wygrali ostatnie trzy spotkania, co było głównie zasługą „Polskiego Młota”.


Tak dobrego tygodnia w lidze NBA Gortat chyba jeszcze nie miał. Marcin zdobywał w tym czasie średnio 21,3 punktu (piąty wynik w konferencji wschodniej), 11,7 zbiórki oraz 1,67 bloku w każdym ze spotkań. Zdecydowanie najlepiej spisał się na tle Demarcusa Cousinsa, kiedy to zanotował 27 punktów, 16 zbiórek i aż 4 bloki. W minionym tygodniu grał na imponującej, 59% skuteczności.

Marcin rozgrywa bardzo dobry miesiąc w NBA. „Polska Gazela” notuje w grudniu średnio 17 punktów i 10,4 zbiórki na mecz. W 7 z 11 spotkań zanotował double-double. Nasz rodzynek widać potrzebował czasu, by złapać dobrą formę i śmiało można przyznać, że z taką grą może śmiało myśleć o powołaniu do składu na Mecz Gwiazd, który zostanie rozegrany w lutym w Toronto.

Polakowi już dwukrotnie zdarzyło się być wśród nominowanych – na przełomie lutego i marca 2014 roku, gdy przegrał z kolegą z ekipy Wizards Johnem Wallem, a także w marcu 2012 roku, gdy musiał uznać wyższość Monty Ellisa z Golden State Warriors.

Russell Westbrook poprowadził swoją drużynę do trzech zwycięstw w czterech spotkaniach. Notował w tym czasie średnio 28 punktów (drugi wynik na zachodzie), 8,8 asysty, 7,3 zbiórki oraz 3 przejęcia (najwięcej w całej lidze). Dwukrotnie przekraczał granicę 30 punktów, raz zanotował double-double. W meczu z Denver Nuggets otarł się o triple-double notując 30 punktów, 12 asyst i 9 zbiórek.

Innymi nominowanymi do nagrody byli: Jeff Teague, Jae Crowder, Draymond Green, Chris Paul, Chris Bosh, Anthony Davis, Kevin Durant, Nikola Vucević, CJ McCollum, DeMar DeRoznan oraz John Wall.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here