Polpharma Starogard Gdański pokonała w środowym spotkaniu drużynę GTK Gliwice 92:91. Po 23 punkty zdobyli Nikola Jeftić oraz Milan Milovanović.

GTK Gliwice – Polpharma Starogard Gdański 91:92

Gospodarze zaliczyli bardzo udany start. Po punktach Quintona Hookera oraz Marcina Salamonika było już 23:7. Znakomitą grę kontynuował Hooker i powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Ostatecznie po dziesięciu minutach gry było 38:20 dla GTK. W drugiej kwarcie przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. Punkty na zmianę zdobywali Nikola Jeftić oraz Jakub Schenk, a przewaga gospodarzy zaczęła topnieć. Po kolejnej celnej trójce Schenka był już remis 49:49. W końcówce z dystansu trafił jeszcze Quinton Hooker i po pierwszej połowie GTK prowadziło 52:51.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Obie ekipy wymieniały się ciosami, a wynik oscylował w okolicach remisu. Po skutecznych akcjach Piechowicza i Morgana gliwiczanie odskoczyli na 6 punktów. Za trzy trafił jednak Marcin Flieger i przed decydującą odsłoną meczu było 70:67 dla gospodarzy. Początek czwartej kwarty przebiegał pod dyktando GTK. Gospodarze utrzymywali swoją przewagę i starali się kontrolować grę. Po punktach Piechowicza było 81:70. Goście zanotowali jednak bardzo udany fragment gry i szybko udało się zniwelować straty. Po akcji 2+1 Milana Milovanovicia był remis 83:83. W końcówce lepiej poradzili sobie podopieczni trenera Miliji Bogicevicia i wygrali ostatecznie 92:91.