Stelmet Enea BC Zielona G贸ra pokona艂 dru偶yn臋 Rosy Radom w trzecim meczu 膰wier膰fina艂owym i w serii prowadzi 2:1. Kolejny mecz rozegrany zostanie w czwartek r贸wnie偶 w Radomiu.

Rosa Radom – Stelmet Enea BC Zielona G贸ra 60:71

Od bardzo silnego uderzenia spotkanie rozpocz臋li zielonog贸rzanie. Skutecznie gra艂 Boris Savovi膰, za trzy trafili Filip Matczak oraz 艁ukasz Koszarek i by艂o a偶 14:0. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdoby艂 Micha艂 Soko艂owski po niemal 5 minutach gry. W odpowiedzi za trzy trafi艂 tak偶e Filip Matczak, dwa rzuty wolne wykorzysta艂 Savovi膰 i by艂o ju偶 19:3 dla przyjezdnych. Radomianie zmniejszyli nieco straty, ale za trzy trafi艂 Martynas Gecevicius i przewaga go艣ci wynosi艂a 12 oczek. W ostatniej akcji za trzy trafi艂 jeszcze Igor Zajcew i po dziesi臋ciu minutach gry by艂o 30:21 dla Stelmetu.

Na pocz膮tku drugiej ods艂ony spotkania dwa rzuty wolne na punkty zamieni艂 Patrik Auda. Za dwa trafi艂 A.J. English i by艂o ju偶 32:25. Po kolejnej znakomitej akcji Englisha przewaga stopnia艂a do 5 punkt贸w. Boris Savovi膰 w pojedynk臋 radzi艂 sobie z obron膮 radomian i po jego kolejnej tr贸jce zielonog贸rzanie odskoczyli na 12 punkt贸w. Za trzy trafi艂 Micha艂 Soko艂owski, a w dodatku by艂 jeszcze faulowany. Soko艂owski trafi艂 jeszcze dwie tr贸jki i zmniejszy艂 przewag臋 go艣ci do zaledwie 2 oczek. Po trafieniu Igora Zajcewa to Rosa by艂a po raz pierwszy w tym meczu na prowadzeniu. Ostatecznie po pierwszej po艂owie by艂 remis 40:40.

Trzeci膮 kwart臋 punktami rozpocz膮艂 Micha艂 Soko艂owski i wyprowadzi艂 swoj膮 dru偶yn臋 na prowadzenie. 聽Przyjezdni szybko wyr贸wnali, ale w dalszej cz臋艣ci obie ekipy mia艂y ogromne problemy ze zdobywaniem punkt贸w. Przez d艂ugi czas utrzymywa艂 si臋 remis 42:42. Punkty w kontrataku zdoby艂 Daniel Szymkiewicz i radomianie prowadzili dwoma punktami. Przed decyduj膮c膮 ods艂on膮 tego spotkania to Rosa prowadzi艂a 50:48.

Zielonog贸rzanie szybko wyr贸wnali, a po tr贸jce Jaros艂awa Mokrosa prowadzili 54:50. Seri膮 celnych tr贸jek popisa艂 si臋 Martynas Gecevicius i wyprowadzi艂 swoj膮 ekip臋 na o艣miopunktowe prowadzenie. Przewag臋 powi臋kszy艂 jeszcze Vladimir Dragicevi膰, kt贸ry zdoby艂 punkty spod kosza. Wstrzeli膰 wci膮偶 nie m贸g艂 si臋 A.J. English i przyjezdni byli coraz bli偶ej drugiej wygranej.聽 Podopieczni trenera Andreja Urlepa nie wypu艣cili prowadzenia ju偶 do ostatniej syreny i mogli cieszy膰 si臋 z drugiego zwyci臋stwa w serii 膰wier膰fina艂owej.