„Zieloni Kanonierzy” kontynuują prezentację zawodników, którzy w zbliżającym się sezonie będą występować w barwach klubu. Stołeczny zespół wzmocnił białoruski rzucający obrońca.

Roman Rubinshtein to 22-letni koszykarz grający w przeszłości w zespole Smoków Mińsk oraz w słoweńskim Zlatorog Lasko. Kariera młodego zawodnika rozpoczęła się w najlepszej drużynie za naszą wschodnią granicą: w sezonie 2012/13 Roman Rubinshtein wystąpił w 9 meczach drużyny rezerw mińskich Smoków. Kolejne rozgrywki ponownie przyniosły grę w rezerwowym zespole z Mińska, ale już w znacznie większym wymiarze – Rubinshtein spędzał na parkiecie średnio 30 minut w czasie których zdobywał 11.5 punktów oraz dostał szansę gry w pucharze EuroChallange. W kolejnych latach nowy zawodnik Legii robił stałe postępy, w sezonie 2012/15 zadebiutował w lidze VTB, rok później spróbował swoich sił poza granicami Białorusi. W Zlatorog Lasko rozegrał 27 meczów otrzymując szansę gry w wymiarze nieco ponad 9 minut. Rzucający obrońca powrócił do ojczyzny w kolejnych rozgrywkach w których stanowił o sile zespołu walczącego w białoruskiej lidze (46 meczów, średnia 20.8 min., 11.3 pkt.) oraz zagrał w 11 spotkaniach w ramach Ligi Bałtyckiej (śr. 20 min., 8.9 pkt.)

Roman Rubinshtein ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Białorusi do lat 20 oraz był członkiem dorosłej reprezentacji w ramach eliminacji do EuroBasketu 2017. zagrał wówczas m.in. w pojedynku z Polską (2 min., 2 pkt.).