Legia Warszawa zdecydowała się na współpracę z Morayo Soluade, 23- letnim obwodowym, który w ostatnim czasie reprezentował barwy Unicaji Malaga.

Morayoninuoluwa Chukwemeka Soluade, bo tak brzmią pełne personalia zawodnika, trafił do Malagi w sezonie 2011/12 początkowo występując w zespołach młodzieżowych i klubie filialnym rywalizującym na zapleczu ACB (CB Clinicas Rincon Malaga). W roku 2014 Morayo zadebiutował w pierwszym zespole Unicaji w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Łącznie rozegrał 28 spotkań w pierwszej drużynie, w tym 15. razy zagrał w ramach elitarnej Euroligi. W ostatnich rozgrywkach zaliczył łącznie 18 meczów w pierwszym zespole Malagi, spędzając na parkiecie 165 minut. W poprzednich rozgrywkach na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy, w barwach San Pablo Inmobiliarii Burgos grał znacznie częściej – 42 spotkania, ze średnią 18,9 min. oraz 6,7 pkt. na mecz.

Morayo Soluade jest członkiem reprezentacji Wielkiej Brytanii, w przeszłości występował w młodzieżowych drużynach kraju, m.in podczas Mistrzostw Europy dywizji A do lat 20 w roku 2013 i 2015.

 

źródło: własne/legiakosz.com