Polski Cukier Toru艅 pokona艂 BM Slam Stal 84:78, a to oznacza, 偶e zobaczymy przynajmniej jeszcze jedno spotkanie w tej serii! Ostrowianie prowadz膮 ju偶 tylko 2-1 w p贸艂finale play-off Energa Basket Ligi. Mecz nr 4 w czwartek od 17.30 w Polsacie Sport.

Polski Cukier Toru艅 – BM Slam Stal Ostr贸w Wielkopolski 84:78

Na pocz膮tku meczu bardzo skuteczny by艂 Stephen Holt i to dzi臋ki niemu go艣cie prowadzili 7:0. P贸藕niej Polski Cukier poprawi艂 defensyw臋, a dzi臋ki temu m贸g艂 odrabia膰 straty. Do remisu doprowadzi艂 Krzysztof Sulima, ale po akcji Mateusza Kostrzewskiego to BM Slam Stal wygrywa艂a po 10 minutach 20:17. Kontratak wyko艅czony przez Aarona Cela w drugiej kwarcie da艂 minimaln膮 przewag臋 gospodarzom. Niesamowity by艂 jednak Holt i to ostrowianie mieli mecz pod kontrol膮. W ko艅c贸wce pierwszej po艂owy straty zmniejsza艂 艁ukasz Wi艣niewski, ale to zesp贸艂 trenera Emila Rajkovicia prowadzi艂 40:39.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier potrafi艂 uciec nawet na osiem punkt贸w po dzi臋ki zagraniu Glena Coseya. Ostrowianie odrabiali straty tr贸jkami, a dzi臋ki rzutom wolnym Johnsona ponownie mieli艣my remis. P贸藕niej rewelacyjny fragment zanotowa艂 Nikola Markovi膰 – po 30 minutach go艣cie wygrywali 65:63. W czwartej kwarcie ca艂y czas utrzymywa艂a si臋 przewaga BM Slam Stali. Sytuacj臋 starali si臋 zmienia膰 jednak Mbodj oraz Cosey. W ko艅c贸wce niezwykle wa偶ny rzut trafi艂 te偶 Bartosz Diduszko i to Polski Cukier zwyci臋偶y艂 84:78, tym samym przed艂u偶 seri臋 p贸艂fina艂ow膮.

Glenn Cosey zdoby艂 dla gospodarzy 24 punkty, 5 zbi贸rek i 7 asyst. Mateusz Kostrzewski zanotowa艂 dla go艣ci 18 punkt贸w i 10 zbi贸rek.