W pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal Polski Cukier Toruń pokonał ekipę Stelmetu Enea BC Zielona Góra 117:95. Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w Toruniu już we wtorek.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 95:117

Trafienia Borisa Savovicia i Vladimira Dragicevicia dały na początku meczu prowadzenie 7:2 gospodarzom. Polski Cukier wziął się za odrabianie strat, ale wysoka forma podkoszowych pozwalała Stelmetowi Enei na dalsze budowanie przewagi. Dzięki akcji 2+1 Filipa Matczaka po 10 minutach było 29:23. Sytuację starał się zmieniać przede wszystkim Aaron Cel. Zielonogórzanie z kolei mogli liczyć m.in. na Przemysława Zamojskiego, co utrzymywało ich na prowadzeniu. Dzięki Łukaszowi Wiśniewskiemu goście zbliżyli się jednak do stanu 53:50 na koniec pierwszej połowy.

Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Dejana Mihevca doprowadził do wyrównania. Torunianie ciągle byli blisko Stelmetu Enei, ale nie potrafili przełamać przeciwnika. Dopiero późniejsze trafienia Glenna Coseya dawały minimalną przewagę Polskiemu Cukrowi – po 30 minutach było 71:68. Czwartą część meczu goście rozpoczęli od serii 9:0 i czuli się coraz bardziej pewnie. Świetnie prezentował się Karol Gruszecki, a przewaga wzrosła do nawet 14 punktów. Zielonogórzanie nie potrafili zatrzymać ataku rywali, a ci kontrolowali sytuację na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyli aż 117:95 i mają sporą zaliczkę przed rewanżem.

Glenn Cosey zanotował dla gości 26 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. Vladimir Dragicević zdobył 17 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty dla gospodarzy.

źródło: plk.pl