Polski Cukier Toruń pokonał GTK Gliwice aż 117:65 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Polski Cukier Toruń – GTK Gliwice 117:65

Początek spotkania układał się po myśli gospodarzy, którzy m.in. po kontrze Karola Gruszeckiego prowadzili 13:6. W ekipie gości nieźle spisywał się Jonathan Williams, ale po 10 minutach gry było 21:14. W drugiej części meczu Polski Cukier powiększał swoją przewagę – głównie dzięki Cheikhowi Mbodjowi i Glennowi Coseyowi wynosiła ona nawet 15 punktów. Po pierwszej połowie było już 50:31.

Trzecia kwarta niczego nie zmieniła, oprócz tego, że prowadzenie gospodarzy rosło. Ważne rzuty trafiał Aaron Cel, a swoje dodawał Aleksander Perka. Ostatecznie po 30 minutach gry było już 80:50. Zespół z Gliwic również w ostatniej części meczu nie był w stanie nawiązać rywalizacji z wicemistrzami Polski. Setny punkt dla gospodarzy rzucił Tomasz Śnieg, a ofensywa tej ekipy ciągle wyglądała świetnie. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył aż 117:65.

Cheikh Mbodj zdobył dla gospodarzy 21 punktów i 11 zbiórek. Jonathan Williams rzucił 18 punktów dla gości.

źródło: plk.pl