W sezonie 2018/2019 na pozycji rzucającego obrońcy w Treflu Sopot zagra Vernon Taylor. 31-letni zawodnik w poprzednich rozgrywkach, wraz ze swoim zespołem Crelan Okapi Aalst, dotarł do półfinału ligi belgijskiej, odpadając po walce z późniejszym mistrzem – BC Ostenda.

Amerykański obrońca mierzy 192 centymetry i choć najlepiej czuje się na pozycji numer dwa, to może także pomagać drużynie w konstruowaniu akcji. Taylor w 2011 roku ukończył naukę na uczelni Troy, w której barwach występował w rozgrywkach NCAA, a w 2012 rozpoczął karierę w Europie od gry w Finlandii. Przed sezonem 2013/2014 przeniósł się do ligi bułgarskiej, gdzie przez dwa lata reprezentował barwy zespołu BC Rilski Sportist Samokow. Już w pierwszym roku występów nad Morzem Czarnym miał okazję ze swoim zespołem zaprezentować się w pucharze Eurochallenge. Po świetnym sezonie 2014/2015 (średnio 14,8 punktu, 4,8 zbiórki i 2,7 asysty oraz udział w meczu gwiazd) Taylor postanowił podpisać kontrakt w dużo silniejszej ligi belgijskiej i dołączył do drużyny Kangoeroes Basket Willebroek. Tam zaliczył kolejne bardzo dobre rozgrywki i już po roku mógł przenieść się do ekipy z krajowej czołówki – Crelan Okapi Aalst, gdzie spędził kolejne dwa lata. W sezonie 2016/2017 dotarł ze swoją drużyną do ćwierćfinału ligi, a w kolejnym znalazł się aż w półfinale, za każdym razem będąc ważnym zawodnikiem pierwszej piątki. W minionych rozgrywkach 31-latek w 41 meczach notował statystyki na poziomie 11 punktów, 2,9 zbiórki i 2 asyst na mecz, wyróżniając się bardzo dobrą skutecznością – ponad 50% za 2, 41% za 3 i 86% z linii rzutów wolnych.

Naszym priorytetem było znalezienie zawodnika doświadczonego, dysponującego świetnym rzutem i dużą dynamiką. Vernon posiada każdą z tych cech –  przez wiele sezonów grał w ligach europejskich, jest skutecznym strzelcem, potrafi też wejść pod kosz i znaleźć podaniem kolegę na wolnej pozycji. Jestem pewien, że Amerykanin godnie zastąpi Jermaine’a Love’a i wniesie wiele dobrego do naszego zespołu. Vernon jest również twardym obrońcą, a dodatkowo osobą bardzo pozytywną, z mnóstwem energii. Cieszę się, że udało się nam pozyskać tak dobrego zawodnika, i liczę, że da on naszej drużynie wiele koszykarskiej jakości – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

zródło: Trefl Sopot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj